b32c7c986d16409۲۸ خرداد ۱۳۹۳

خانه هنرمندان ایران میزبان گابریل پاچک

نمایشگاه آثار«گابریل پاچکو» در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، نمایشگاه آثار«گابریل پاچکو» تصویرگر سرشناس مکزیکی چهارشنبه ۲۸ خرداد در نگارخانه پاییز خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.
گابریل پاچکو درباره برگزاری این نمایشگاه گفت: «خیلی خوشحال هستم که برای نخستین بار توانسته ام در ایران نمایشگاهی برگزار کنم، برگزاری ورک شاپ و برگزاری این نمایشگاه در خانه هنرمندان ایران و استقبال خوبی که از آن شده است، برای من تجربه بسیار ارزشمندی است».
وی درباره ویژگی این آثار گفت: « برخی از این آثار به صورت دیجیتال و برخی دیگر با تکنیک دستی و با استفاده از چسب، اکریل، رنگ و … تهیه و طراحی شده است. سعی می کنم درباره تکنیک این آثار در ورک شاپ هایی که در روز های آتی در تهران برگزار می شود، بیشتر با هنرجویان صحبت کنم».
در این نمایشگاه ۳۰ اثر از این هنرمند مکزیکی روی دیوار رفته است که بخشی از عواید فروش آن به کودکان تحت پوشش موسسه خیریه مهرآفرین تعلق خواهد گرفت.
گابریل پاچکو که در سال ۱۹۷۱ در مکزیک به دنیا آمده و در حال حاضر در اسپانیا و آرژانتین به کار و زندگی مشغول است، تا کنون جوایز بسیاری از جشنواره‌های معتبر جهانی همچون بلونیا، بلگراد، چیتا، براتیسلاوا، سارمده، مکزیک، پرتغال، ژاپن، کره و کرواسی به دست آورده است.
علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند تا ۶ تیر از ساعت ۱۴ تا ۲۱ به نگارخانه پاییز خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)