برگشت به مهربان خدای(۰۸)

تقدیس رحمان

بعضی از خدا خواهان و خدا پرستان نه تنها به خدای جهان، ایمان قلبی نداشته و ندارند، بلکه خدا را با عقاید غلط خویش بسیار ناسزا گفته و نسبتهای ناروا و زشت به او داده و می‌دهند!!! این گونه افراد در حقیقت خدا پرست نیستند. بلکه اینان هوای خویش و آنچه را خودشان فکر می‌کنند و می‌خواهندش را می‌پرستند. ولی خیال می‌کنند خداپرستند!!! و به راستی اینان خیال می‌کنند خدا را می‌پرستند!!! أَفَرَأَیْتَ مَنِ اتَّخَذَ إِلَٰهَهُ هَوَاهُ [۴۵:٢٣] آیا دیدی کسی را که معبود خود را هوای نفس خویش قرار داده؟!!!

أَرَأَیْتَ مَنِ اتَّخَذَ إِلَٰهَهُ هَوَاهُ أَفَأَنتَ تَکُونُ عَلَیْهِ وَکِیلًا [٢۵:۴٣] آیا دیدی کسی را که هوای نفسش را معبود خود برگزیده است؟! آیا تو می‌توانی او را هدایت کنی (یا به دفاع از او برخیزی)؟!

ناسزاها و نسبتهای ناروایی که این هواپرستان به خدا می‌دهند حتی آدمها نسبت به همدیگر در این گونه مواقع احتیاط می‌کنند!!!

بله، خداخواه و خداپرستند ولی نه تنها قدر و معنای خدای جهان را ندانسته و تقدیسش نمی‌کنند، بلکه به خاطر ندانستن و یا به خاطر اشتباهات و لجاجتها و یا دیگر اهداف شخصی‌ای که در سر دارند دچار خشونتها و جنایتهایی می‌شوند که گوییا با امر و فرمان خدا آن را بجای می‌آورند؟!!! خدایی که پاک و مقدّس است از هر نوع عیب و نقص و ضعف و خشونت! و به راستی چه بسیارند که قدر خدای مهربان را ندانسته و نمی‌دانند!!! مَا قَدَرُوا اللَّهَ حَقَّ قَدْرِهِ [٢٢:٧۴] خدا را آن گونه که باید بشناسند نشناختند!

کسانی هستند که می‌خواهند در سرزمینی دولت اسلامی و یا خلافت اسلامی تشکیل دهند و بدین منظور دختران دانش آموز را به گروگان گرفته تا اهدافشان را با نام خدا تعقیب کنند!!! سبحان الله تعالی عما یصفون

امروز در اخبار مطبوعاتی خواندم که گروهی از خداپرستان مسلمان از گروهی دیگر از خداپرستان مسیحی بیش از دویست دختر را به گروگان گرفتند و گفتند که اگر در رسیدن به اهدافشان یاری نشوند دختران دانش آموز را در دیگر بازار خداپرستان خواهند فروخت!!!

و این نیز متن خبر:

گروه اسلامگرای بوکوحرام: دختران ربوده شده را در بازار خواهیم فروخت

گروه اسلامگرای بوکو حرام که بیش از ۲۰۰ دختر دانش آموز را ماه گذشته در شمال شرق نیجریه ربوده است روز دوشنبه، ۱۵ اردیبهشت، تهدید کرد که این دختران را در بازار خواهد فروخت.

شبه نظامیان وابسته به بوکو حرام روز ۱۴ آوریل با حمله به مدرسه راهنمایی دخترانه‌ای در روستای چیبوک در ایالت بورنو، تمام این دانش آموزان را که در حال امتحان دادن بودند ربوده و با سوار کردن آن‌ها به کامیون‌، به طرف نوار مرزی با کامرون گریختند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ابوبکر شکائو، رهبر این گروه، در ویدئویی خطاب به مردم نیجریه گفته است: «من دختران شما را ربودم و به خواست خدا آن‌ها را در بازار خواهم فروخت.»

مهربان خدایا!

تو را به حرمت انسانها و تو را به زیباییهای آفرینش و زندگی سوگند که به این خشونت رایج میان انسانها پایان بده و به پرستندگان خویش بار دیگر با زبانی بسیار فصیح و غیر قابل توجیه‌های غلط، بگو که از آنان چیزی جز مهر نمی‌خواهی!

مهربان خدایا!

به جنگ و خون میان انسانها که آغاز و دیگر مراسمش را با نام و یاد و خاطر تو بجایش می‌آورند خاتمه بده و به جای آن مهر و محبت و صلح و دیگر خوبیها را در میان انسان رایج و گسترده نما!

خدایا!

راه از پیش مردمان و جویندگان تو گم شده است. همه فکر می‌کنند که تو با خون قربانیها و یا با جنگ و خون میان انسانها راضی و خشنود می‌گردی! ای خدای مهربان! لطفا این وهم و خیال باطل را، باطل نما! من و گروهی که با نام انجمن همه برای همه در مسیر پاک و مهر تو گام بر می‌داریم با اطمینان و یقین و با دلائل صد درصد منطقی می‌دانیم که تو نگهبان خانه‌ی مهر (الرحمن) بوده و هستی و هرگز خواهان خشونت و خون و جنگ نبوده و نیستی.

خدایا!

تو از آفرینش این انسانها چیزی دیگر قصد داشتی ولی اینان مسیر را گم کرده‌اند! اینان در مسیر خشونت و خون پا گذاشته‌اند و اگر تو بار دیگر در دل این آدمها پیامهای مهربانانه‌ات را طنین نیاندازی اینان بیچاره‌ها همین گونه به هدر رفته می‌روند و از زندگی و زحماتشان سودی نخواهند برد.

مهربان خدایا!

زیربنای تاریخ و فکر بشر کج شده و یا کج نهاده شده است! لطفاً بار دیگر محبت نما و این تاریخ و ذهن بشر را از اول راست و درست و اصلاح بفرما!

خدایا!

ما دوستان و اعضای این انجمن گر چه جمع کوچکی هستیم ولی شهادت می‌دهیم که گروگانگیری و برده‌داری و خرید و فروش انسانها در بازار، هرگز فرمان تو نبوده و نیست و تو از این گونه خواست و امر و فرمانها و حتی از این گونه خیالها مبرّا و منزّهی!

مهربان خدایا!

تو از هر نوع فکر خشن و نامعقول و غیر منطقی پاک و منزّهی!

مهربان خدایا!

اصلاً گوییا این زمین و اهالی‌اش از گرسنگی و از گم کردن تو به ستوه آمده‌اند. لطفاً بار دیگر خانه‌ی مهر خویشت را به آحاد عائله‌ی انسانی بنمایان تا آنان دوباره در مسیر مهر و محبت تو آیند!

مهربان خدایا!

ما اعضای انجمن همه برای همه دریافتیم که تنها تو شایسته‌ی ستایش و تقدیس و پرستشی. ما می‌خواهیم تا آخرین دمها و نفسهایمان که تو خود آن را داده و باز خواهی ستان، در تقدیس تو بکوشیم بدون اینکه با نام و اسم مبارکه‌ی تو احدی از ما خون‌دماغ و مجروح شود!

خدایا!

بر ما مهر بریزان و مهر بپاشان که همگی تشنه‌ی مهر و محبتتیم. ما بدون خنده و محبّت تو، تلخ و یا شور و بدمزه‌ایم! تنها نام مبارکه‌ی مهربان تو دواء و شفاء ما آحاد انسانها است!

خدایا! از اینکه می‌توانیم تو را تقدیس نماییم

و تو را بپرستیم متشکر و ممنونیم! یا خدا!
انجمن همه برای همه AFA
استاد عسکری یحیی زاده خطیر

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)