مریم شفیع پور دانشجوی زندانی که از روز پنجم مرداد ماه سال گذشته (۲۷ ژوئیه ۲۰۱۳) همچنان در زندان اوین به سر می‌برد، طی هفته گذشته با دستبند و بدون اطلاع خانواده به یکی از بیمارستان‌های خارج از زندان اوین منتقل شده است.

به گزارش سایت رادیو زمانه، این اولین بار نیست که وی بدون اطلاع خانواده به بیمارستان منتقل می‌شود. مریم شفیع‌پور در هفته‌های گذشته چندبار و در حالیکه دست‌بند به دستانش داشته است؛ به بیمارستان منتقل شده. همچنین به تشخیص پزشکان بیمارستان خارج از زندان اوین تشخیص دلیل درد و ناراحتی او در داخل زندان به درستی صورت نگرفته و داروهایی اشتباه تجویز شده است. یک منبع آگاه نزدیک به خانواده شفیع پور اطلاع داد که کاهش وزن و رنگ پریدگی مریم شفیع پور در آخرین ملاقات کاملا مشهود بوده است. طی دفعات متعدد مراجعه مریم شفیع‌پور به منظور معالجه معده درد شدید و حالت تهوع به بهداری زندان اوین؛ در شیفت‌های مختلف هر یک از پزشکان که در بهداری حاضر بوده‌اند تشخیص‌های متفاوتی داده‌اند و انواع داروها را بر روی وی امتحان کرده‌اند ولی تغییری در وضعیت معده ایشان صورت نگرفته است.
به گفته پزشکان بیمارستان خارج از زندان با تشخیص اشتباه به مدت سه ماه به مریم شفیع‌پور داروی اشتباه تجویز شده است
با این حال درخواست‌های متعدد مریم شفیع‌پور برای انجام “آندوسکوپی معده” مورد موافقت پزشکان و مسوولان زندان قرار نگرفت و در نهایت نیز هیچ درمان مناسبی برای بهبود درد معده و حالت تهوع وی انجام نشد. همچنین این زندانی سیاسی در طول مدت زندان دچار تورم و التهاب غدد لنفاوی شده است. در این مورد ابتدا و بدون انجام دادن سونوگرافی و به گفته پزشکان بیمارستان خارج از زندان با تشخیص اشتباه به مدت سه ماه به وی داروی اشتباه تجویز می‌شود و سرانجام پس از سه ماه مصرف داروهای اشتباه و بی‌نتیجه بودن آن؛ وی را با دست بند و بدون اطلاع خانواده به بیمارستانی در خارج از زندان منتقل می‌کنند. در بیمارستان تنها سونوگرافی انجام می شود که نتیجه آن نیز تا کنون اعلام نشده است و با این وجود هنوز درمان خاصی روی او صورت نگرفته است. تورم غدد لنفاوی و درد از این ناحیه همچنان ادامه دارد. مریم شفیع‌پور بیش از این هم در زندان یکبار دچار بیهوشی شده بود. گفتنی است که مریم شفیع پور همچنان از ناراحتی قلبی؛ ناراحتی‌های پوستی، ناراحتی معده و دندان درد و اخیرا هم درد از ناحیه غدد لنفاوی در زندان دچار مشکل شده است.
پیش از این سازمان عفو بین اللملل با ابراز نگرانی از سلامت مریم شفیع‌پور خواستار ازادی بی قید شرط و فوری او و همچنین درمان مریم شفیع‌پور شده بود. همچنین آخرین وضعیت پرونده مریم شفیع‌پور برای تجدید نظر به شعبه ۵۴ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی‌ پورعرب ارسال شده.
مریم شفیع‌پور، دانشجوی سابق رشته‌ مهندسی کشاورزی گرایش آب دانشگاه بین‌المللی قزوین است که پس از دو ترم تعلیق از تحصیل به دلیل فعالیت دانشجویی، در حالی که در ترم هشتم بود، از دانشگاه اخراج شد. او در سال ۸۹ نیز از سوی دادگاه انقلاب قزوین به خاطر فعالیت‌های دانشجویی و وبلاگ‌نویسی به یک سال حبس تعلیقی به مدت ۵ سال محکوم شد. اخیرا نیز از سوی قاضی صلواتی برای مریم شفیغ پور حکم هفت سال زندان صادر گردیده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)