شرکت‌های مارکتینگ از اثر انگشت دستگاه‌تان برای ردیابی کاربران در اینترنت استفاده می‌کنند. اما اثر انگشت دستگاه چیست؟ در این مقاله از وب‌سایت کنش‌تک می‌خوانیم که اثر انگشت دستگاه چیست و چگونه باید مراقب اطلاعاتمان باشیم.

همانند شماره بیمه‌تان، اثرانگشت موبایل یا کامپیوتر و لپ‌تاپ‌تان منحصر بفرد است که ردیابی شما در اینترنت را ساده می‌کند. بطوریکه کارگزاران بزرگ داده می‌دانند که کدام شخص به کدام دستگاه متصل است، به معنی دیگر، کدام دستگاه متعلق به چه کسی است.

تکنیک‌های بازاریابی و مارکتینگ در عصر دیجیتال امروز تجدید شده‌اند. مشهور‌ترین روش مارکتینگ و بازاریابی برای هدف قرار دادن افراد استفاده از کوکی‌ها است. این مورد به ظاهر بی‌ظرر، بیشتر کاربران هم از وجود آن بی‌خبر هستند، برای تحلیل رفتار و ردیابی کاربران در اینترنت از طریق مروررگرشان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

با اینحال با تغییر و پیشرفت تکنولوژی، روش‌های مارکتینگ هم تغییر پیدا کرده است. این روزها برای ردیابی کاربران از اثرانگشت دستگاه‌شان استفاده می‌کنند. این روش نه تنها حریم شخصی آنلاین افراد را نقض می‌کند، بلکه آنها را مستعد هک شدن قرار می‌دهد.

ادامه این مطلب در لینک زیر:

اثر انگشت دستگاه چیست؟

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)