مراسمی با عنوان «تا رفع حصر… »برای بررسی ابعاد مختلف حبس و حصر غیرقانونی رهبران جنبش‌سبز، با سخنرانی آقایان مصطفی خسروی بهروز خلیق ،حسن یوسفی اشکوریوهمچنین(اقایان عیسی سحرخیز،اردشیر امیرارجمند، مجمد تقی کروبی از طریق اسکایپ) در روز شنبه اول مارت در شهر امستردام هلندبرگزار شد.

در این مراسم که بعد از ظهر روز شنبه اول مارس ۲۰۱۴ و در آستانه آغاز چهارمین سال از حصر خانگی آقایان میرحسین موسوی، مهدی کروبی و سرکار خانم رهنورد با همکاری فعالین شبکه سبز وبا حضور تعدادی از فعالین مدنی وسیاسی برگزار شد، سخنرانان به بررسی آخرین وضعیت و ابعاد این ظلم بزرگ و نیز نحوه پیگیری مطالبه رفع آن با توجه به شرایط سیاسی-اجتماعی کشور، و بازداشت بی‌محاکمه و غیرقانونی از جنبه‌های مختلف پرداختند سخنرانان همچنین بازخوانی خود از سه سال گذشته را با نگاه به جنبش سبز و پیشینه‌ی تاریخی و ریشه‌ها و علل آن بیان‌کردند.
در بخش نخست هریک از سخنرانان در فرصت کوتاهی کلیات دیدگاه و ساختار سخنان خود را بیان کردند. و پس از بیان دیدگاه های خود به پرسش های شفاهی هم پاسخ گفتند.

آقایان موسوی و کروبی از معترضان به نتایج انتخابات سال هشتاده وهشت ، پس از دعوت از هواداران خود برای راهپیمایی در حمایت از انقلاب‌های مردم مصر و تونس در ۲۵ بهمن ۱۳۸۹، به تدریج در حبس خانگی قرار گرفتند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com