جوانان و رسانهدانشکده مطالعات جهانی مانک در دانشگاه تورنتو، با افتخار سومین مرحله از سری نشست‌های “گفتگوی جهانی برای آینده ایران” را در شهرهای برلین، تورنتو، لندن و سیلیکون ولی برگزار می کند. این نشست‌ها که به صورت زنده و آنلاین پخش می‌شوند، در هفتۀ نخست مارس ۲۰۱۴ (۱۳ تا ۱۸ اسفند) برگزار خواهند شد. در آستانه نوروز، این گفتگو‌ها فرصتی فراهم می‌آورند تا جوانان ایرانی نگاهی به سال پر ماجرایی که گذشت بیاندازند و اهمیت آن برای خود، خانواده‌هایشان و کشورشان را با نزدیک شدن به سال جدید ارزیابی کنند.

موضوع نشست لندن رسانه و خبرنگاری در ایران خواهد بود. در این میزگرد به مسائلی همچون وضعیت رسانه و خبرنگاری در ایران و تاثیرش بر زندگی جوانان و همچنین فرصت‌ها و چالش‌های فعالیت‌های رسانی خواهد پرداخت. از کارشناسان و افراد برجسته این حوزه برای شرکت در این نشست دعوت به عمل آمده است.

گرداننده جلسه
علی می- گوینده

مهمانان
مازیار بهاری- روزنامه نگار و فیلم ساز
مسیح علینژاد- روزنامه نگار و نویسنده
کلی نیکنژاد- دبیر، بخش «دفتر تهران» گاردین

*اطلاعیه‌های بیشتر درباره شرکت‌ کننده های میزگردها در همین صفحه منتشر خواهند شد.

پیش‌زمینه
هدف سومین «گفتگوی جهانی» پیوند دادن نخبگان جامعه ایرانیان خارج از کشور با جوانان داخل ایران است تا زمینه‌ای برای تضارب آرا مختلف در رابطه با آینده ایران را فراهم آورد. به کمک شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار و همچنین به یاری فناوری عبور از فیلتر «سایفون» (که در دانشکده مانک توسعه یافته است)، «گفتگوی جهانی» به بستری برای ارتباط با بیش از یک میلیون کاربر ایرانی در داخل ایران تبدیل شده است.

هر کدام از این چهار نشست به صورت آنلاین پخش خواهد شد و به مسائل و موضوعات مرتبط با جوانان ایرانی خواهد پرداخت. نوآوری‌های تکنولوژیک، کارآفرینی، خبر و رسانه، جامعه مدنی از سرفصل‌های این نشست‌ها هستند.
این سرفصل‌ها به صورت مستقیم از سوی جوانان ایرانی از طریق نظرخواهی «گفتگوی جهانی» که ۱۹۰۰۰ ایرانی داخل کشور در آن شرکت کردند تعیین شده‌اند.

امید ما این است که این نشست‌ها زمینه‌ای فراهم آورند تا جوانان ایران با همتایان خود در آن سوی مرزها، درباره مسائلی که برایشان اهمیت دارد بحث و گفتگو کنند.

روش شرکت:
اگر می‌خواهید در این نشست‌ها حضور داشته باشید لطفا از طریق این صفحه تمایل خود را اعلام کنید.

مشاهده نشست‌ها:
گفتگوی جهانی برای آینده ایران از طریق یوتیوب پخش خواهد شد. برای اطلاع یافتن از لینک هر نشست، در طول کنفرانس به وبگاه www.theglobaldialogue.ca مراجعه کنید یا به صفحه یوتیوب ما سر بزنید:
http://www.youtube.com/theglobaldialogue

نشست‌ها به صورت زنده در توییتر رسمی «گفتکوی جهانی» (http://twitter.com/gdfilive) پوشش داده خواهند شد. با استفاده از gdfilive@ پرسش‌های خود را مطرح و ما را از نظرات و پیشنهادات خود درباره هر موضوع آگاه کنید.

گزینه‌های زبانی
بحث‌ها به زبان فارسی خواهند بود.

پس از برگزاری نشست‌ها، وبگاه «گفتگوی جهانی» نسخه انگلیسی هر نشست را برای دانلود در اختیار علاقه‌مندان خواهد گذاشت.

‌طرح پرسش و شرکت در بحث‌ها به صورت آنلاین
«گفتگوی جهانی» از گوگل مادریتور، توییتر، فیسبوک و یوتیوب برای فراهم آوردن بستر گفتگو در سراسر جهان استفاده می‌کند. تمام پرسش‌ها به صورت آنلاین دریافت خواهند شد. برای پرسش مستقیم، و یا رای به پرسشی جهت مطرح شدن به وبگاهwww.theglobaldialogue.ca مراجعه کنید. پیام‌های ارسالی از طریق گوگل مادریتور می‌توانند به صورت کاملا ناشناس باشند.

پرسش‌ها و پیشنهادات خود را برای ما بفرستید و ما را در طول نشست‌ها و پس از آن با هر روشی که می‌خواهید همراهی کنید.

گوگل پلاس: http://goo.gl/MAOdR
توییتر: http://twitter.com/gdfilive
فیسبوک: http://www.facebook.com/theglobaldialogue
یوتیوب: http://www.youtube.com/theglobaldialogue
گوگل پلاس: http://goo.gl/MAOdR

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com