باید اعتراف کنم که حتی خود نویسنده هم به شرایط و قوانین سایت ها دقت نمی کند.  شرکت ها برای حفظ حقوق خودشان می‌خواهند که این قوانین بسیار کامل باشد و برای همین متن های ریز و طولانی را به کاربران تحمیل می کنند. به قول یک محققی شرایط استفاده نیز ابدا عدالانه نیست زیراکه یک کاربر برای گرفتن سرویسی خاص به سایت شرکتی رجوع کرده و برای همین، قوانین هر چه باشد برایش دیگر مهم نیست و آن ها را مطالعه نمی‌کند.

یا در جایی شرکتی برای آزمایش کاربران در سایتش نوشت که شما با قبول کردن این قوانین به ما اجازه می‌دهید که صاحب روح شما بشویم، نتیجه جالب بود، بیش از نود درصد کاربران این قوانین را قبول کرده بودند و اعتراضی نکرده بودند. نتیجه آنکه این قوانین همانند قول نامه خانه بسیار مهم هستند و در آینده ممکن است منافع شما را به خطر بیاندازند؛ پس بهتر است در هر سایتی سری به قوانین آن سایت بزنیم و از حق و حقوقمان و همچنین مسئولیت های طرفین مطلع شویم.

به تازگی سرویس ذخیره سازی و به اشتراک گذاری فایل دراپ باکس، ایمیلی به کاربران خود زده است که که می خواهد قوانین استفاده و حریم خصوصی سرویس خود را از بیست و چهار مارس سال دو هزار چهارده میلادی تغییر دهد. شما جزئیات بیشتر را میتوانید در وبلاگ این شرکت بخوانید.

به طور خلاصه:

  • این شرکت یک قسمت ستاد رفع اختلاف را به قوانین خود اضافه کرده است. این قسمت در واقع یک راه سریع و کارآمد برای حل کردن اخلاف خارج از دادگاه قضایی است که قبلا ممکن بود ماه ها و یا سال ها طول بکشد. اگر شما نمی خواهید قوانین ستاد رفع اختلاف را بپذیرید میتوانید در مدت سی روز پس از اینکه قوانین به روز شد از طریق یک فرم آنلاین مخالفت خود را اعلام کرده و به شرایط قبلی باز گردید. این فرم و سایر جزئیات نیز بر روی وبلاگ این شرکت موجود است.

  • این شرکت همچنین یک قسمتی به قوانین مربوط به حفظ حریم خصوصی کربران اضافه کرده است، که بیشتر به درخواست های اخیر دولت امریکا از شرکت ها برای در اختیار گذاشتن داده های خصوصی افراد بر می‌گردد. هچنین دراپ باکس سعی کرده است در مواردی شفاف سازی بیشتری کند و توضیح دهد که چگونه از داده های کاربران استفاده می کند. به عنوان مثال توضیح می دهد که وقتی کاربران به آنها اجازه دسترسی به لیست تماس های خودشان را می دهند، دارپ باکس آنها را ذخیره می کند و کاربر و فقط کاربر میتواند از آن لیست استفاده کند (مثلا برای به اشتراک گذاری)  و این امر مستقل از این است که کاربر از چه دستگاهی و یا گوشی همراه استفاده میکند.

  • این شرکت همچنین قوانین خود را برای کاربرانی که از دراپ باکس استفاده تجاری می کنند نیز به روز کرده است. و همچنین گفته است که لیست کاربران تجاری این شرکت رشد قابل توجهی دارد.

  • چیزی در حدود یک سال است که این شرکت اپلیکیشن میل باکس را خریده است. در اینجا دراپ باکس سعی می کند که قوانین این دو محصول خود را یکپارچه تر کند.

در حالیکه دراپ باکس سعی کرده است که  قوانین خود را به زبان ساده بیان کند، آنها می گویند که پایبندی شان نسبت به نگه داشتن داده های ما در جایی امن و ایمن تغییر نکرده است. آنها می گویند که داده های ما را به شرکت های ثالث نمی فروشند و همچنین از سرویس های تبلیغاتی استفاده نمی کنند. مانند همیشه داده های ما برای ما هست. در آخر اگر شما سوالی داشتید می توانید بر روی وبلاگ آنها نظر بدهید و یا به tos-questions@dropbox.com  ایمیل بزنید.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)