16شماره شانزدهم رادیو داوطلب، مجله شنیداری موسسه کنشگران داوطلب منتشر شد. در این شماره از بیانیه جمعی از سازمان‌های مردم نهاد زیست محیطی به مناسبت روز جهانی تالاب‌ها، نشست مشورتی سازمان‌های مردم نهاد ایران با حضور نمایندگان بیش از نوزده استان، گردهمایی کنشگران جامعه مدنی در اعتراض به آلودگی هوا، تدوین بانک سازمان‌های غیردولتی در حوزه مبارزه با مواد مخدر در سال آینده و راه‌‌اندازی سمن‌سراها در سراسر کشور خواهید شنید.
به مناسبت روز جهانی تالاب و به همت فعالان سازمان‌های مردم نهاد در زمینه تالاب و با همکاری معاونت محیط‌زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست، در روزهای ۱۳ الی ۱۵ بهمن ۱۳۹۲ نمایشگاه عکس آسیب‌های تالاب‌های ایران در محل مجلس شورای اسلامی برگزار گردید.
دهم بهمن ماه در تهران نشستی با عنوان «نشست مشورتی سازمان‌های مردم نهاد ایران» برگزار شد. این همایش توسط گروه داوطلب پیگیری اصلاح قانون و مقررات ناظر با سازمان‌های مردم نهاد که از شهریورماه ۱۳۸۵ کار خود را آغاز کرده است، برگزار گردید.
روز پنجشنبه دهم بهمن ماه ۱۳۹۲ در تهران نشستی اعتراضی با عنوان «گردهمایی شهروندان در اعتراض به آلودگی هوا» برگزار شد. این همایش توسط یک نهاد زنانه و مستقل به نام «کانون شهروندی زنان» که پس از انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری متولد و فعالیت مدنی خود را آغاز کرده، برگزار گردید. لازم به ذکر است که این همایش، دومین نشستی است که این سازمان مردم نهاد در عرصه عمومی برگزار می کند.
مدیرکل دفتر توسعه مشارکت های مردمی و سازمانهای مردم نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر از تدوین بانک سازمانهای غیردولتی در حوزه مبارزه با مواد مخدر در سال آینده خبر داد. سیدحسن موسوی چلک گفت: با توجه به نقاط ضعف و قوت مطرح شده و همچنین اجرایی کردن رویکرد دبیرکل ستاد در خصوص اجتماعی کردن، کنترل و کاهش مواد مخدر و روان گردان ها، در این جلسه برنامه ریزی حول سه محور سیاست گذاری ، هماهنگی و نظارت مشخص و به بحث و بررسی گذاشته شد.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از پیگیری این وزارتخانه برای بازگشت ساختمان‌هایی که در گذشته در اختیار سازمان ملی جوانان بوده است خبر داد و گفت: بعد از پس گرفتن ساختمان‌های سازمان ملی جوانان آنها در اختیار سمن ها قرار می گیرد تا سمن سراها راه اندازی شود.
همه این خبرها در شانزدهمین شماره صدای جامعه مدنی ایران، رادیو داوطلب در دسترس شماست.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com