روز سلام سینما که قرار بود روز آشتی مردم با سینما لقب بگیرد با هجوم و ازدحام غیر منتظره مردم به یک باره به روز حمله مردم به سینماها تبدیل شد که خسارات های فراوانی را برای بسیاری از سینماها به بار آورد . cinema-salam-1
روزی که خبر گذاری فارس ان را تدبیری از سوی سازمان سینما یی کشور عنوان کرد که به بهانه پیروزی انقلاب روز دهم بهمن را به عنوان روز سلام سینما نامگذاری کرده تا دراین روز مردم بتوانند به صورت رایگان در سینما حضور یافته و فیلم‌ها را از پرده سفید سینما نظاره‌گر باشند و خاطره‌ای خوش را برای خود رقم بزنند .
اما گزارش های مختلف از ثبت خاطرات خوش از این طرح آشتی مردم با سینما از اکثر شهرهائی که این طرح در آنها اجرا شده، حکایت از غافلگیری مسولین و دست اندر کاران این طرح از هجوم و حمله مردم به سینماها دارد تا جائی که صدای اعتراض مدیران سینماها را در آورد: cinema-salam-6

خبر نگاری ایسنا از قول مدیر سینما آفریقای مشهد در مورد استقبال مردم مینویسد : تاکنون ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان خسارت به بار آمده است و از صبح تا ظهر امروز چهار مرتبه درب ورودی سینما به دلیل ازدحام جمعیت دچار خرابی شده است.

مهدی تجویدی با بیان اینکه نامگذاری امروز به سینمای رایگان را اصلاً قبول ندارم، افزود: معلوم نیست چرا این طرح در یک روز اجرا ‌شد و چرا در طول هفته و در سانس‌هایی مشخص اجرا نشد تا دچار این ازدحام نباشیم.
وی با بیان اینکه مردم از ۷ صبح در صف ایستاده‌اند، خاطرنشان کرد: در یک کلام سینما آسیب زیادی دیده و هم اکنون بسیاری از صندلی‌ها نیاز به تعمیر دارند.

مدیر سینما سیمرغ مشهد نیز با بیان اینکه ما را مجبور کرده‌اند این طرح را اجرا کنیم، افزود: اصل این کار اشتباه است؛ خصوصا برای سینماهای خصوصی.
امیرحسین دبیرزاده علت هجوم مردم و صف‌های طولانی را دست‌های خالی و وضعیت بد اقتصادی برشمرد و اظهار کرد: با توجه به این وضعیت بحرانی اقتصادی، تقریبا می‌توان گفت سینما از سبد خانواده‌ها خارج شده، با این حال با توجه به هزینه‌های دیگر سرگرمی‌ها، مردم غیر از سینما جایی ندارند، بروند.

هادی منبتی،‌ رئیس موسسه تصویر شهر، به ایسنا گفته است:‌ این روز قرار بود روز “سلام مردم به سینما” باشد اما روز “حمله مردم به سینما” بود. قفل ورودی و شیشه را شکستند و حتی به بلیت‌فروش ما آسیب زدند. گیشه‌ای را که هشت میلیون تومان برای جشنواره خریداری کرده بودیم، از جا کندند و امروز را تعطیل کردیم تا دوباره بازسازی شود.
14-1-31-15149IMG11301194

اما همه این ازدحام و صفهای طولانی برای دیدن فیلمی رایگان در روز “سلام سینما” در حالی اتفاق میافتد که به گفته بسیاری از مردم،اغلب فیلمها از کیفیت لازم برای کسب رضایت مخاطبین برخوردار نیستند و نتوانسته اند رضایت آنها را برای آشتی کردن دوباره با سینما در ایران جلب کنند!

وقتی می گویم چرا امروز فقط به دلیل بلیت رایگان؟ که هر کدام به شوخی جوابی می دهند، یک نفر با خنده می گوید در تلویزیون گفتند حضور شما به نفع سینمای کشور است من هم خواستم به سینمای کشور کمک کنم.

images

cinema-salam-4

cinema-salam-781002665-5435495

adel-azizi-12-of-17
106117_316

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)