تواناتک: یکی از راه‌های ذخیره کردن کلمه‌های عبور به شکل امن استفاده از لستپس(LastPass) است. پیش از این در این ویدیو آموزشی روش نصب و راه اندازی این برنامه را به شما آموزش دادیم.

در این مطلب مواردی را جهت بالاتر بردن میزان امنیت این برنامه کاربردی و مفید مطرح خواهیم کرد.

۱. محدود کردن به کشور

شما می‌توانید کشور و یا کشور‌هایی را مشخص کنید تا فقط به “IP”هایی که از آن کشور وارد می‌شوند، اجازه کار داده شود. برای انجام این کار کافی است به “Option” و سپس تب “General” مراجعه کنید و از فهرست کشور‌های موجود کشور و یا کشور مورد نظر خود را انتخاب کنید.

۲. جلوی” تور” را بگیرید

فعال کردن این گزینه کاملا بستگی به استراتژی امنیتی شما دارد. شما می‌توانید با غیر فعال کردن شبکه‌ تور (TOR) عملا امکان اتصال ناشناس به “لست‌پس” را بگیرید تا اگر کسی خواست به این وسیله و به صورت ناشناس به “لست‌پس”  شما متصل شود، جلویش گرفته شود اما دقت کنید اگر خود شما کاربر تور هستید، فعال کردن این گزینه برای شما دردسرهایی را ایجاد خواهد کرد.

۳. Two-Factor Authentication را فعال کنید

توصیه‌ همیشگی ما به شما این است که در فعال کردن هویت تایید دو مرحله‌ای هر وب‌سایتی که این سرویس را در اختیار شما قرار می‌دهد، حتی یک ثانیه هم تردید نکنید. روش این کار برای “لست‌پس” را در اینجا آموزش دادیم.

۴. Security Notifications را فعال کنید

بسیاری از وب‌سایت‌ها، مانند فیس‌بوک و “لست‌پس” سرویسی در اختیار شما قرار می‌دهد تا در صورت وقوع هر نوع خطری به سرعت و از طریق شبکه‌ موبایل به کاربران اعلام هشدار کنند. شما می‌توانید با مراجعه به  “Option” و تب “Security” این سرویس را فعال کنید.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)