«رفع حصر از جمله مطالبات جدی مردم است و در ملاقات‌هایی که با اشخاص و گروه‌ها دارم، هرجا که نام کروبی و موسوی برده می‌شود با ابراز احساسات جمع مواجه می‌شوم.» این را رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدارش با فرزندان مهدی کروبی و میرحسین موسوی گفته و از آنها خواسته تا “سلام مخصوص” او را به رهبران جنبش سبز برسانند.

به گزارش سحام٬در این دیدار که فرزندان و همسر آقای هاشمی نیز حضور داشتند٬ فرزندان مهدی کروبی و میرحسین موسوی به بیان ابعاد حصر و شرح آخرین وضعیت جسمی والدین خود پرداختند.

محمدحسین کروبی٬ فرزند مهدی کروبی با شرح این دیدار در فیسبوک خود گفته که در این دیدار دختران آقای موسوی گزارشی از آنچه در روز عید غدیر از سوی ماموران هنگام دیدار با والدین خود رخ داده بود به آقای هاشمی ارائه کردند. فرزند مهدى کروبی نیز خطاب به هاشمی رفسنجانى تاکید کرده که پس از انتخابات٬ نه تنها اتفاق مثبتی در برخورد با پدرش صورت نگرفته٬‌ بلکه از جهاتی اوضاع بدتر هم شده است.

هفته گذشته و ساعاتی پیش از دیدار فرزندان موسوی و کروبی با آقای هاشمی٬ فاطمه کروبی میزبان محمدخاتمی بود. در آن دیدار خانم کروبی از انتقال دوباره همسرش به بیمارستان خبر داده بود؛ نگرانی های زیادی درباره وضعیت جسمی آقای کروبی طی هفته های اخیر منتشر شده است. خانواده مهدی کروبی در راستای بهبود وضعیت جسمی وى تاکید دارند که باید مهدى کروبی را به منزل شخصی اش در منطقه جماران منتقل نمایند؛ خواسته اى که تا کنون بى پاسخ مانده است.

هاشمی رفسنجانی نیز در این دیدار ضمن ابراز ناراحتی از شرایط موجود برای آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد٬ از دیدار اخیرش با آیت الله خامنه ای خبر داده که در آن دیدار خطاب به رهبر جمهورى اسلامى گفته که :”اگر اتفاقی برای این محصورین رخ دهد ننگش برای همیشه بر دامن این نظام خواهد ماند.” آقای هاشمی تاکید کرده بود که شرایط آقایان کروبی و موسوی شرایط حصر نیست بلکه زندان انفرادی است.

مشروح کامل این دیدار که توسط محمد حسین کروبى در صفحه فیس بوک اش و نیز در وبسایت سحام نیوز منتشر شده؛ در پى مى آید:

«هفته پیش فرصتی فراهم شد که همراه با فرزندان آقای موسوی، برای دیدار با آقای هاشمی رفسنجانی به منزل ایشان برویم. در این ملاقات که همسر و فرزندان آقای هاشمی هم حضور داشتند، ابتدا فرزندان آقای موسوی گزارشی از اخرین وضعیت پدر و مادرشان و اتفاقاتی که در روز عید غدیرخم برای آنها پیش آمده بود به آقای هاشمی دادند. سپس من هم گزارشی از محل اقامت نامناسب پدرم و آخرین وضعیت سلامتی ایشان دادم و اشاره کردم که:« آرتروز زانو و پوکی استخوان آقای کروبی را رنج می‌دهد بطوری که نزدیک به دوماه است که قادربه پیاده روی در آپارتمان محل حصرشان نیستند.» همچنین گفتم که با تغییر دولت نه تنها اتفاق مثبتی در برخورد با ایشان صورت نگرفته که از برخی جهات اوضاع بدتر هم شده است. برای آقای هاشمی توضیح دادم که این رفتار ریشه در صحبت وزیر اطلاعات در مجلس دارد که بیان نمودند من با دوچرخه وارد این وزارتخانه خواهم شد و نه با اتوبوس. درحالی که همه می‌دانیم وزیر قبلی با ترن وارد این وزارتخانه شده بود.

به آقای هاشمی گفتم با دوچرخه نمی‌توان به وزارتخانه‌ای رفت که وزیر قبلی‌اش با ترن به آنجا رفته است و عدم تغییر شرایط پدرمان هم به همین دلیل است. به ایشان عرض کردم که پس از هزار روز حبس و حصر اینجا اولین جایی است که ما برای تظلم‌خواهی مراجعه کرده‌ایم چون شما با اعضای این دولت که براساس رای مردم انتخاب شده است نزدیک می باشید. همچنین به آقای هاشمی گفتم که: “حداقل انتظار ما این است که آقای کروبی برای ادامه حصر غیرقانونی به منزل شخصی خود منتقل شود تا شرایط سلامت ایشان تحت نظر خودمان باشد”.

آقای هاشمی هم ضمن ابراز تاسف از عدم تغییر شرایط برای آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد بیان کردند که: “این حصر نیست بلکه یک زندان انفرادی است. چندی پیش هم در ملاقاتی به مقام رهبری گفتم اگر اتفاقی برای این محصورین رخ دهد ننگش برای همیشه بر دامن این نظام خواهد ماند. صلاح و خیر نظام در این است که هرچه زودتر از آنها رفع حصر شود. درشرایط فعلی رفع حصراز جمله مطالبات جدی مردم است و در ملاقات‌هایی که با اشخاص و گروه‌ها دارم، هرجا که نام کروبی و موسوی برده می‌شود با ابراز احساسات جمع مواجه می‌شوم”.

در پایان این دیدارآقای هاشمی از ما خواستند که سلام مخصوص‌شان را به آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد برسانیم. وانشالله امیدوارم که این نگرانی را علاوه‌ بر ایشان، سران دولت که منتخب مردم هستند نیز داشته باشند تا بلکه تغییری در شرایط فعلی حاصل آید».

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)