ریاست مشترک شورای رهبری «کنفدرالیسم جوامع کردستان, ک.ج.ک» اعلام کرد که «ممنوعیت علیه پ.ک.ک در آلمان» یک لکه ننگ در کارنامه ۲۰ سال گذشته دموکراسی آلمان و اروپا است. همچنین برای شرکت گسترده کردستانیان در گردهمایی و راهپیمایی ۱۶ نوامبر که با درخواست «رفع ممنوعیت علیه پ.ک.ک» برگزار می‌شود, فراخوانی داد.

ک.ج.ک در مورد بیستمین سالگرد «اعمال ممنوعیت علیه پ.ک.ک» که قرار است فردا, ۱۶ نوامبر در برلین بخاطر آن یک راهپیمایی برگزار شود, بیانیه‌ای مکتوب صادر کرد.

ک.ج.ک بیان داشت که «ممنوعیت علیه پ.ک.ک» به مثابه انجام قتل‌عامی دیگر علیه کردها است و افزود که تصمیمی که ۲۰ سال پیش گرفته شده, در تاریخ حقوق آلمان, یک تصمیم ناحق است.

ک.ج.ک گفت این اعمال ممنوعیت علیه پ.ک.ک, همانند لکه‌ای سیاه در کارنامه دموکراسی آلمان و اروپا است و خواهان رفع آن شد.

ک.ج.ک همچنین در بیانیه خود از همه کردستانیان و دوستان ملت‌کرد در آلمان و اروپا خواست که در راهپیمایی فردا, ۱۶ نوامبر در شهر برلین, شرکت کنند.

شایان ذکر است که فردا در شهر برلین پایتخت آلمان یک راهپیمایی و گردهمایی گسترده با پیشاهنگی یک سازمان آلمانی به نام «تاتورت کردستان» برگزار می‌شود و کردستانیان و سازمان‌های مدنی کردها هم در آن حضور بهم می‌رسانند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com