زندانی سیاسی میثم چندانی در زندان مرکزی زاهدان اعدام شد
به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز شنبه ۲۰ آبان ماه ۱۴۰۲، به گزارش حال وش در اولین ساعت امروز حکم اعدام زندانی سیاسی میثم چندانی پس از ۱۲ سال زندان اعدام شد. او متهم بود که در سال ۹۰ سه مامور نیروی انتظامی را به قتل رسانده است. این زندانی سیاسی طی ۱۲ سال زندان تحت شکنجه های سخت و طاقت فرسا در بازداشتگاه اطلاعات و زندان مرکزی زاهدان قرار داشت.
او روز چهارشنبه ۱۶ آبان ماه ۱۴۰۲، از بند ۹ زندان مرکزی زاهدان برای اجرای حکم اعدام منتقل شد.

به گزارش حال وش این زندانی سیاسی روز ششم شهریورماه ۱۳۹۰، در حمله به منزل پدری اش در سراوان بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات زاهدان منتقل و مدت یک سال تحت شکنجه های شدید قرار گرفت.

درباره زندانی سیاسی میثم چندانی
میثم چندانی روز ششم شهریورماه ۱۳۹۰، در حمله به منزل پدری اش در سراوان بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات زاهدان منتقل و مدت یک سال تحت شکنجه های شدید قرار گرفت. به او طی این مدت اجازه ملاقات و تماس تلفنی با خانواده داده نشد.
او سپس به زندان مرکزی زاهدان، بند زندانیان جرائم عادی و خشن منتقل شد.

بر اساس گزارشات هنگام انتقال به بند عمومی کف پاهای وی در اثر ضربات کابل، متورم، کبود و خونین بود. شکنجه های وحشیانه به حدی شدید بود که باعث ناراحتی روحی او گردید. بازجویان اطلاعات سپاه برای تحت فشار قرار دادن وی و گرفتن اعترافات تلویزیونی پدر سالخورده او را که ۶۵ سال سن داشت، بازداشت کرده و مدتی او را در سلولهای انفرادی قرار دادند.

میثم چندانی همچنین برای گرفتن اعتراف تلویزیونی دستکم یکبار در دی ماه ۹۲ به سلول انفرادی منتقل و تحت شکنجه قرار گرفته است.

او به اتهامات «اقدام علیه امنیت کشور»، «عضویت در گروه‌های مخالف نظام»، و «محاربه از طریق اقدام مسلحانه» به اعدام محکوم شد.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)