سازمان حقوق بشر ایران؛ ۲۱ آبان ۱۴۰۲: حکم اعدام دو زندانی به‌نام‌های وحید سالمی و بهروز دیناربر که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بودند، در زندان مرکزی شیراز به اجرا درآمد.
زندان مرکزی شیراز

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح امروز یک‌شنبه ۲۱ آبان ماه، حکم اعدام دو مرد در زندان مرکزی شیراز به اجرا درآمد. این دو زندانی که هویتشان وحید سالمی، ۳۵ ساله، اهل صدرا (استان فارس) و بهروز دیناربر، ۵۰ ساله و اهل کهنوج (استان کرمان) احراز شده، با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بودند.

یک منبع مطلع درخصوص اعدام این دو زندانی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «بهروز دیناربر از شش سال پیش و وحید سالمی از حدود سه سال پیش بازداشت و به اعدام محکوم شده بودند. این دو زندانی دیروز آخرین ملاقات را با بستگان خود انجام دادند».

اعدام این دو زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

اعدام زندانیانی که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» اعدام شده‌اند، در سه سال گذشته به‌طور مستمر و هر ساله، افزایش شدیدی داشته‌اند. امسال در مقایسه با شش ماه اول سال ۲۰۲۲ که ۹۱ نفر به اتهام‌های مرتبط با مواد مخدر اعدام شده بودند، ۱۲۶ درصد افزایش را شاهد بوده و ۲۰۶ اعدام با این اتهام به ثبت رسیده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)