اکبر لکستانی زندانی سیاسی سابق بر اثر شکنجه های دوران زندان دچار وضعیت وخیم جسمانی شده است، بطوریکه عفونت شدید که ناشی از آثار شکنجه می باشد باعث قطع کردن انگشتان پا وی شده است. همچنین احتمال قطع کردن پا ایشان از مچ می باشد.
آقای لکستانی علاوه بر مشکلات جسمی دچار استرس، افسردگی و اختلالات خواب شده است که همگی از آثار شکنجه در دوران زندان می باشد.
اکبر لکستانی، شهروند ایرانی-آمریکایی، رئیس پیشین شورای شهر شوط از توابع استان آذربایجان غربی، روزنامه‌نگار، مجروح جنگ هشت ساله ایران و عراق و زندانی سیاسی سابق می باشد. وی پس از بازگشت به ایران، به‌دست مأموران سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شد و در طول دوران زندان، تحت شدیدترین شکنجه‌های جسمی و روحی قرار گرفت.
این زندانی سیاسی نه تنها در زمان حبس از بسیاری از حقوق خود محروم مانده بلکه در روندی فراقانونی، با «مجنون‌انگاری» و برای اعمال شکنجه مضاعف، به بیمارستان روانیِ رازی منتقل شده است.
این روزنامه‌نگار ۱۳ نوامبر ۲۰۱۹ موقتاً با قید وثیقه آزاد و در فوریه ۲۰۲۰ بصورت مخفیانه از ایران فرار و به ایالات‌متحده بازگشت اما عوارض ناشی از شکنجه های دوران زندان وضعیت وخیم جسمی و روحی برای وی بوجود آورده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)