نماینده اصولگراى تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ١٣ آبان روز رفراندوم و نظرسنجی درباره ارتباط با آمریکا است، خطاب به رئیس جمهور گفت: لطفاً موجودی جیب خود را به بیگانه نگویید، اگر فقط نیمی از زنان جامعه ذخایر طلای خود را به زیر پای مقام معظم رهبری بریزند با آن می توان بانک های آمریکا را بخریم.

 به گزارش مهر، فاطمه آلیا نماینده تهران در جلسه علنی دیروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت:  در مراسم امسال به دلیل مواضع توهین آمیز بعضی از مسئولان آمریکایی از جمله جان کری و وندی شرمن و دیک چنی شعار سیاسی مرگ بر آمریکا در آستانه محرم حسینی طنین انداز خواهد شد و البته شعار مرگ بر آمریکا و سوزاندن پرچم آن در بیشتر کشورهای جهان حرکت انقلابی برای رهایی مستضعفان از یوغ استکبار آمریکا تلقی می شود و در کشور ما البته ١٣ آبان روز نظرسنجی و رفراندومی برای ارتباط با آمریکا و پاسخ به آنان که ذوق زده شده اند و در خیال ایجاد رابطه قند در دلشان آب می شود، است.

آلیا خطاب به ظریف گفت: مشروعیت شما برخاسته از رای مجلس است، لذا مجلس را امین خود بدانید قطعاً پشیمان نخواهید شد. ما از شما حمایت می کنیم، با رویکرد برد- برد موافق هستیم اما نگرانی آن است که گاهی بر اثر برخی غضنفرهای داخلی نتیجه تلاش ها مانند دوره اصلاحات به نفع آمریکا شود و مواجه با تحریم های غیرقانونی جدید باشیم.

وی در بخش دیگری از نطقش اظهار داشت: آقای روحانی شما که روحانی و ملبس به لباس پیامبر اکرم و هم از رجال سیاسی و باسابقه هستید شایسته است اعتدال را که مشی دولت شما است تعریف کنید، مردم ولایتمدار که خالق حماسه سیاسی در ٢۴ خرداد بودند می پرسند چه اتفاقی افتاده است که در فضای کشور مشکل زنان ما مضر بودن استفاده از مرخصی شیردهی و مصرف قلیان است، لطفاً واژه اعتدال را تعریف کنید که به مانند سرنوشت واژه اصلاحات ذبح نشود.

وی با بیان اینکه دکتر روحانی ما خیرخواه شما هستیم لطفاً اعتدال را در حوزه سلامت دین، فرهنگ، اقتصاد و خانواده را تبیین بفرمایید، خاطرنشان کرد: لطفاً موجودی جیب خود را به بیگانه نگویید. به گفته ریاست محترم کمیسیون بودجه دولت با پول کافی به شما تحویل داده شده است، در بانک ذخایر طلا داریم، اگر فقط نیمی از زنان جامعه ذخایر طلای خود را به زیر پای مقام معظم رهبری بریزند با آن می توان بانک های آمریکا را بخریم. وی ادامه داد: یادتان باشد شما مردان خوش ذوق در مراسم های مختلف به زنان و دختران خود طلا هدیه می دهید، ما ایستاده ایم.

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)