کانون مدافعان حقوق بشر جایزه خود را از مولوی عبدالحمید پس گرفت

سه شنبه, 2ام شهریور, 1400

منبع این مطلب کانون مدافعان حقوق بشر

نویسنده مطلب: کانون مدافعان حقوق بشر
 

مطالب منتشر شده در این صفحه نمایانگر سیاست رسمی رادیو زمانه نیستند و توسط کاربران تهیه شده اند. شما نیز می‌توانید به راحتی در تریبون زمانه عضو شوید و مطالب خود را منتشر کنید.

کانون مدافعان حقوق بشر جایزه خود را پس گرفت

مواضع مولوی عبدالحمید با موازین حقوق بشر در تضاد است

دوشنبه, ۲۳ آگوست, ۲۰۲۱

کانون مدافعان حقوق بشر در بیانیه‌ای با رد مواضع اخیر «مولوی عبدالحمید» امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، اعلام کرد جایزه حقوق بشر که پیشتر به او اهدا شده، مسترد می‌شود. در این بیانیه دیدگاه و موضع‌گیری‌های اخیر مولوی عبدالحمید «به‌ویژه در مورد گروه تروریستی طالبان» در تضاد با موازین حقوق بشر و صلح پایدار جهانی توصیف شده است.

کانون مدافعان حقوق بشر هفته گذشته طی اطلاعیه‌ای درباره اهدای جایزه «تلاشگر حقوق بشر» (که سالانه توسط این کانون به فعالان برجسته ایرانی تقدیم می‌شود) به مولوی عبدالحمید در سال ۱۳۹۳، توضیحاتی ارائه کرد و از این روحانی اهل‌سنت خواست در مواضع خود تجدیدنظر کند.

کانون مدافعان حقوق بشر در بخشی از بیانیه خود می‌نویسد: «متاسفانه سال‌ها پس از آن تاریخ، مواضع حق‌طلبانه نام‌برده تغییر کرد و سخنانی را از تریبون‌های رسمی بیان نموده که آشکارا با اهداف جایزه تقدیمی مغایرت دارد.»

✳️ متن کامل این بیانیه را در ادامه می‌خوانید:

در سال ۱۳۹۳ جایزه «تلاشگر حقوق بشر» که سالانه توسط کانون مدافعان حقوق بشر به فعالان برجسته ایرانی تقدیم می‌شود، به دلیل تلاش برای نجات جان سربازانی که گروگان گرفته شده بودند و نیز پافشاری برای تحقق حقوق اقوام، به آقای «مولوی عبدالحمید» تعلق گرفت. 

متاسفانه سال‌ها پس از آن تاریخ، مواضع حق‌طلبانه نام‌برده تغییر کرد و سخنانی را از تریبون‌های رسمی بیان نموده که آشکارا با اهداف جایزه تقدیمی مغایرت دارد. کانون مدافعان حقوق بشر دیدگاه و موضع‌گیری‌های اخیر ایشان را در تضاد با موازین حقوق بشر و صلح پایدار جهانی دانسته و پیشتر به شخص او تذکر داد که مورد توجه قرار نگرفت.

لذا بدین وسیله اعلام می‌شود که مواضع اخیر مولوی عبدالحمید، به‌ویژه در مورد گروه تروریستی طالبان، مورد قبول کانون مدافعان حقوق بشر نیست و جایزه حقوق بشر اهدایی به او، مسترد می‌شود.

@DhrcIran

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

مطلب را به بالاترین بفرستید

این مطلب خلاف آیین نامه تریبون است؟ آن را به ایمیل tribune@radiozamaneh.com گزارش کنید
Join

دسته‌بندی‌ها: ایران, تمام مطالب, حقوق بشر, سیاسی

برچسب‌ها: | |

نظرات

  1. لطفاً بفرمایند چگونه پس گرفتند؟ کسی را فرستادند جایزه را از او پس بگیرد؟ متاسفانه اشکال در تشخیص ایشان محدود به عبدالحمید نیست. عبدالحمید تغییر نکرده. تشخیص ایشان اشکال داشت. زمانی هم آقای منتظری را پدر حقوق بشر ایران نامیدند!

    Hormuz
    پنجشنبه, ۴ام شهریور, ۱۴۰۰