محمد سیف‌زاده، وکیل دادگستری و زندانی محبوس در زندان رجایی شهر کرج، روز سه شنبه به بیمارستان منتقل شد.

بنا بر گزارش “کمپین صلح فعالان در تبعید” آقای محمد سیف‌زاده وکیل در بند، در پی مشکلات قلبی صبح روز سه شنبه از زندان رجایی شهر کرج به یکی از مراکز تخصصی قلب تهران منتقل و بستری شد.

پیشتر در آبان 1390 نیز آقای سیف زاده دچار افت شدید فشار خون و نهایتا شوک عصبى شده بود.

این وکیل مدافع حقوق بشر که چندی پیش به دلیل بیماری همورویید تحت عمل جراحی قرار گرفت، قرار بود صبح روز چهارشنبه ۲۹ آذرماه ۹۱ برای بار دیگر عمل جراحی شود که روند درمانی او متوقف شد و اقدامات پزشکی بر روی وی ناتمام ماند.

سیدمحمد سیف‌زاده که از سال‌های پس از انقلاب اسلامی وکالت بیش از سیصد پرونده حقوق بشری را به عهده داشته است، در آبان ماه سال هشتاد و نه به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق شرکت در تاسیس کانون مدافعان حقوق بشر ایران به نه سال زندان و ده سال محرومیت از وکالت محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدید نظر به دو سال حبس کاهش یافت.

وی که با اتمام حکم اولیه 2 سال حبس در انتظار آزادی از زندان بود؛ با صدورحکم جدید باید ۶ سال دیگر در زندان بماند.

این وکیل دادگستری پیش‌تر و در زمان حضور در زندان از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به اتهام اجتماع و تبانی و اقدام علیه امنیت کشور به شش سال حبس محکوم شده بود که در مرحله تجدید نظرخواهی شعبه ۵۴ به ریاست موحدی این حکم عینا تائید شد.

آقای محمد سیف‌زاده از موسسان کانون مدافعان حقوق بشر، زندانی سیاسی و فعال حقوق بشر است. کانون مدافعان حقوق بشر، در سال ۱۳۸۰ توسط شیرین عبادی، محمد علی دادخواه، محمد سیف زاده ، محمد شریف و عبدالفتاح سلطانی و…. از وکلای دادگستری در ایران تشکیل شد.
سه تن از موسسان این کانون؛ آقایان محمد علی دادخواه، محمد سیف زاده و عبدالفتاح سلطانی هم اکنون در زندان و خانم شیرین عبادی در تبعید به سر می برد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)