از آنجا – به درست یا غلط- رهبران ایران اتفاقات دور جدید و با شدت بالای  اعتراضی اواخر شهریو تا اکنون جمع کثیری از مردم ایران که به جرقه واقعه درگذشت تاسف آور مهسا امینی را، جنگ ترکیبی دشمن تلقی کرده، بودجه ۱۴۰۲ یک واکنش فاجعه آمیز در برابر ترس نظام ج.ا است.

(قطعا بخشی از پایان دادن به ادعای جنگ ترکیبی، اصلاح سیاست خارجی است و ایدئولوژیک زدایی از سیاست های داخلی و خارجی، مصالحه و ایجاد رابطه خوب با همسایگان تا قدرت های غربی و مشخصا ایجاد رابطه فوری دپیلماتیک با امریکا است، و مذاکرات مستقیم با امریکا باید فورا انجام شود)

اینکه می گویند در نطام نفوذی های افراطی ضد ایرانی فلان کشورهای اجنبی و داخلی های خائن هستند، وجود مافیایی کمابیش آشکار و پنهان چندان بی راه نیست! نما واقعی اش در این بودجه به شدت وحشتناک از ناترازی ها و تورم زا است.

این بودجه ۱۴۰۲ حقیقتا بیشتر به نوعی خودکشی حکومت ج.ا است! انگاری جماعت از حاکمیت (تا حالا به ایران مثل یک میزبان انگلی زده نگاه می کردند و ایران چیزی چز یک بدن برای تغذیه انگلی نمی دیدند آماده خیز بردارند برای رفتن؟!) می خواهند به سرعت بار و بندیل را جمع کن و هر چه می توانند بکنند ببرند.

این بودجه در حالی از خودشان ادعا می کنند  سال آینده ۴۰% تورم است، بجای انقباضی کردن مصارف جاری غیر ضروری و لااقل عدم افزایش نهادهای بی اثر و کم اهمیت، بی مبالاتی عجیبی کردند در افزایش بودحه.

اما تا زمانی حاکمیت بر سر کار است و همچنان کنترل بر نیروهای مسلح دارد، بجای این واداگی و ترس، می توان با اقدامت اصلاحی سنجیده، هم شانس بقای خودش افزایش دهد و هم اشتباهات گذشته جبران، به قولی بر فرض بعید یک باقی الصالحات بگذارد بخصوص برای بخش هایی از افراد حاکم که هنوز دارای وجدان و عرق ملی دارند. با توجه به اینکه دولت رئیسی بودجه ارائه داده، می ماند مجلس و ارکان ج.ا از رهبری تا سایر نهادی ذی نفوذ که مجلس نفوذ دارند، تا اصلاحات اساسی کنند، جلوی افزایش بودجه و به تبعش احتمال تورم لجام  گسیخته بگیرند و به دست خودشان تسریع نکند فروپاشی حاکمیت و به تبعش فروپاشی اقتصادی ایران را!

در حالی در طرح اصلاح ارز ۴۲۰۰ اشتباه کردند و نرخ ارز دولتی (نیمایی) به بالای ۲۱ ه.ت رساندند، یارانه ها را ناعادلانه توزیع نکردند، حتی به همان سیصد و چهار صد هزار تومان وفادار نبودند،، در اخبار و کامنت ها خوانده شد که افرادی که بین دهک سوم تا نهم بودند، صد هزار تومان کمتر داند یارانه، یعنی حتی به حرف خودشان عمل نکردند، موجی از نارضایتی ایجاد کردند، همین اشتباه را دوره احمدی نزاد کردند با محروم  کردن نیمی از مردم سهام عدالت (بیشتر سهام ناعدالتبود ان چندرغار و بهانه بار یاینکه مافیای بورس باز ادعای کنندبیش از ۵۰ میلیون سهام دار است و در حالی سهام داران واقعی حقیقس شزمایه دار شادی ۵% هم نیستند و باقی همین خورده سهام دارن سهام عدالت کذایی هستند و مشتی گول خورده، بازار سهام بورس ایران  بیمار است چون زد و بند فساد و وابستگی به نرخ ارز دارد! این چه اقتصاد بمیاری است که دلار گران شود بورس گران می شود؟!)! در حالی که، این مبالغ ناچیز یارانه و سهام عدالت ناچیز است، اما ایجاد جو روانی نارضایتی و احساس بی عدالتی اش به شدت به زبان حاکمیت است.

بودجه نهادهای کم اثر به اسم فرهنگی و مذهبی یا سربار به مراتب از مبلغ بیشتر یارنه مستقیم بیگران است، در حالی برای آن نهادها افزایش های گاه بیش از ۴۰% در نظر گرفتند، یارانه مستقیم نقدی ثابت نگه داشته اند، بدقولی کردند و یارانه دهک ها حذف شده و کاهش داده شده بر نگردادند، اینها بستر نارضایتی است،

دولت دورغ بزرگی می گوید، هم اکنون تعداد کثیری از دهک های میانی زیر سیصد هزار تومان یارانه می گرند! در حالی دولت می گوید به دهک های بین ۳ تا ۹ سیصد هزار تومان می دهد! این دروغ بزرگ با وقاحت می گوید! این قدر دروغگویی از یک دولت مدعی پاک دستی و عدالت دیگر نوبر است، حال خودشان معترفند سال آینده ۴۰% تورم است، بجای این که یارانه افزایش دهند، با این افزایش بودجه نهادهای سربار  و غیر مولد و از طرفی تثبت یارانه ها، عملا تورم تشدید می کنند! جز این است دستان خائنی درون حکومت و دولت و مجلس قصد اختلال و به آشوب زندگی ملت را دارند؟!

افزایش حقوق کارمندان حکومتی (دولتی، بخش عمومی و مشهور به خصولتی)، ۲۰% گرفتند، در حالی امروزه این حکومتیان از انواع امتیازات مختلف از جمله بیمه و تامین اجتماعی برخودارند، در حالی چک آنها حکم پول نقل و اعتبار برای خرید قسطی و وام گرفتند، اثرات مهلک افزایش نقدینگی و تورم پاسال و سال های قبل دیدیم.

باید جقیقت مردم بیندشیند بین افزایش حقوق حکومتیان و عدم  افزایش تورم کدام یک بهتر است؟

قطعا وقتی تورم ۴۰% بدتر از افزایش حقوق ۲۰% است.

دولت و مجلس و کل حاکمیت بایست با تمام ابزارهای بانکی و اقتصادی و علمی جلوی افزایش تورم را بگیرد.

 

پیشنهاد فوری، این است تا تکلیف برجام و رفع تحریم ها رسما انجام نشود، هر گونه افزایش بودجه مشکوک به کسری، مطلق فریز شود در حد بودجه ۱۴۰۱ و کمتر بلکه، هر چند دولت از افازی درامد نفتی می گوید، اما به نظر می رسد این افزایش درامد ناشی از افزایش قیمت تسعیر ارز از ۲۱ هزار تومان ارز نمیایی به ۲۸ هز تومان است، یعنی از کاهش ارزش پول ملی و تحمیل تورم و به عبارت دیگر زدن از جیب فقرا و مزدبیگران بخش غیر حکومتی و مزدبکیران خش خصوصی که مراتب حتی پایین تر حداقل مزد رسمی می گیرند است و عموما زیر پوشش اجتماعی نیستند.

متاسفانه برخی از کامندان حکومتی متوجه نستتند خودشان هم قربانی این افزایش حقوق ها خواهند شد، بخش بزرگی از آنها اجاره نشین هستند.

ابر تورم های سال های اخیر، هیچگاه عادلانه توزیع نمی شود، اقشار مزدبگیر و فقیر پایین شهر (حتی آنهای یک آلونک دارند) تا کارمندان حکومتی که در خانه متوسط شهری (چه بسا اغلب اجاره ای) زندگی می کنند، به روزدی آثار وحشتناک آن عدم توزیع ناعادلانه تورم خواهند چشید.

عدم توزیع ناعادلانه تورم حلاصه اینگونه است:

اگر ۱۰۰ واحد تورم متوسط در سال انجام شود، اقلیت (احتمالا ۵%) بالاترین طبقه مرفه که دارای املاک و دارایی و خودروهای گران قیمیت هستند، ارزش داریی هایشان بیشتر از  این ۱۰۰ واحد می شود، شاید تا ۳۰۰% و در حالی طبقات متوسط و فقیر، اگر دارایی داشته باشند (معمولا کارمندان و مزدبیگران بویژه بخش خصوصی و اکثر فقرا حتی یک آلونک هم ندارند و عموما مستاجر هستند)، دارایی هایشان شاید کمتر ۱۵۰% رشد تورم می کند، یعنی در عمل آنها ۱۵۰% ار ارزش دارایی شان کاهش یافته و فقیرتر شده اند و این باعث افزایش شکاف طبقاتی عمیق تر می شود.

این همان دزدی پنهان ثروتمندان از فقرا و مزدبیگران است که توسط قانون حکومتی اعمال می شود. راز اینکه ثروتمندان معمولا سکوت می کنند و گاهی حمایت از این بودجه های اهریمنی ضد اقتصادی همین است.

البته این افزایش ثروت پلشت و کثیف مقاومتی است چرا که در پی اش کاهش قدرت خرید و رکود است، در نهایت بخش های مولد ثروتمندان و تاجران و واردکنندگان  ثروتمند نیز زیان می بینند (تجار واقعی و نه دلال حرامی)، چرا با کاهش ارزش پول ملی و کاهش قدرت خرید ، آنها بازرهایشان از دست می دهند.

افزایش تورم در نهایت اکثریت قریب به اتفاق جامعه نابود می کند، بجز اقلیت رانت خوار که مستقیما به منافع مفت حکومتی دسترسی دارند و برای تبدیل ریال به دلار و طلا و خروج سرمایه و فرار! 

حال اگر حاکمان ج.ا ادعا دارند که حکومتشان استمرار دارد و می خواهند بمانند، اتفاقا باید با این بودجه تحت نفوذ ذشمنان ایران و برای نابودی اقتصاد ایران با  القائات نفوذی ها به بودجه ۱۴۰۱ تحمیل شده مقابله کنند.

جلوگیری از افزایش بودجه گررفته و بر عکس موجب کاهش بودجه جاری کرد، و صرف جویی بیشتر کرد در نهادهای حکومتی .

ممنوعیت افزایش حقوق کارمندان.

حمایت از افزایش ارزش پول ملی.

در عوض ممنوعیت های وادراتی و انتقال سرمایه خارجی آسان کنند به داخل، عوارض وادرات کالاهای مصرفی و سرمایه ای به زیر ۲۰% برسانند و حتی زیر ۱۰%

وادرات انواع کالاهایی مورد نیاز کشور که کمبود دارد از خودرو و لوازم خانگی تا موبایل لپ تاپ تا خوارکی و دارویی، همگی آزاد کنند با ارز منشاء خارجی.

پیان دادن به بازار سیاه و دلالی تنها راهش ایجاد فضای بازار آزاد رقباتی است، کمبود ارز بهانه است، واردات از محل ارز مشناء خارجی راه حلی در دسترش است. هر ارزی در خارج است و هیچ سندی هم نیست از کجاست، خودش ارز مشناء خارجی است، این ارزها به هر حال خارج دسترس حکومت است، بگذارند مردم کالا وار کنند حتی دست دوم، این بساط مافیای خودرو و سایر مافیایی برچینند، خودکشی اقتصادی نظام ج.ا و ملت ایران بخاطر منافع اقلیت مافیایی آخر به سقوط نظام و فروپاشی اقتصادی و اجتماعی و تمامیت ارضی و تجزیه طلبی کشور تمام می شود(؟!)، مافیایی های فاسد در اولین فرصت فرار می کنند یک کشور با زمین سوخته و جنگ داخلی تحویل نظام و مردم تحویل خواهند داد.

این حقایق دشمنان وجودی ایران از اجانب تا تجزیه طلبان می دانند، چیزی نیست پنهان کرد، مردم ایران تنها می توانند دست به اعتراض گسترده بزنند و بخش خای عاقل و ملی حکومت که امیدوار باشیم در مجلس حضور دراند قبل از آنکه دیر شودف این بودجه اهرمین ضد ایرانی تصویت نکنندو با اطلاخان فراوان اجازه ندهند به شوراینگهبان برسد، ارموز قانون بودجه ۱۴۰۲ قانون خیانت و سند نابودی موجودیت ایارن است و هر کسی موافق افازیش بودجه تورم زا باشدف خائن به ملت و موجودیت کشور ایارن است. نامش در لیست دادگاه های اینده ثبت خواهد شودف کسانی موجودیت کشور و ملت ایران از بین مبرند، برای منافع شخصی و مشتی شکم سرمایه دار تندرو ایدئولوژیک ضد غربی در داخل، که حاضرند ایران بهی ک کره شمالی دیگر تبدیل کنند و موجودیت وزندگی و سعادت اکثریت قاطع ایران قربانی ایدئولوژی توهمی غرب ستیزانه شان کنند!

همان هایی به بهانه های مختلف جلوی احیای برجام در این دو سال گرفتندف به بهانه  چند کیلو اورانیوم غنی شده، در حالی ایران با نیروهای مسلح نامتقارق موشکی و پهپادی و غیره بیش از ۲۵ سال است اساس بازدارندگی دارد و نیازی به به ساخت بمب اتم ندارد، ایران روی اقیانوس نفت و گاز است و اصلا اولویتی در ساخت نیروگاه اتمی ندارد، و با این کمبود بودجه کم ناشی تحریم، اساسا نمی تواند نیروگا های های اتمی درست کند به تعداد زیاد.

ساخت نیروگاه های اتمی متوسط به ده سال زمان نیاز است و نیازمند واردات اورانیوم است، بعید است برای تامین ۵۰ نیورگاه هزار مگاواتی معادن کافی باشدف ایران نیازمند ۵۰ هزار مگاوات نیورگاه برقی است در ده الی بیست سال آینده.

در حالی که برای اسخت نیروگاه گازی که فناوری ساختش تقریبا کامل در ایران بومی شده، یک الی دو سال زمان نیاز است با احتمال یک چهارم هزینه ساخت نیروگاه اتمی، سوخت ارزان گاز تمیز و کم خطر است. در حالی کشورهای مثل چین تا المان از مجبوری دارند زغال سنک می سوزانند!

احییا برجامف اصل داشتن علمی فناوری غنی سازی برای ایران بهر سمیت شناخت، ایارن عجله ندارد برای تولید انبوه اوارنیوم غنی شده که فعلا نیورگاهش نداردف تنها باعث شک و سوءتفاهم و سوءاستفاده دشمنان می شود برای تحریم، برجام یک راه حل خوب برای دو منظوره است، هم رفع سوءتفاهم و هم داشتن اصل علمی، بازدارندگی از طرق تقویت نیروی متعارف و روابط صلح آمیز و دوستانه با همسایگان و همه قدرت های  جهانی اعم چین و روسیه تا اورپا و امریکا و غیره، تامین می شود که در آینده در فضای اعتماد به توسعه نیروگاه های برق اتمی اقدام شود، شاید نیورگاه های نسل جدید همجوشی به توان توجیه صنعتی برسند و دیگر به این نیروگاه ها خطرناک اتمی نباشد. پس این همه عجله موجه نیست برای توسعه غنی سازی اتمی مگر قبول کنیم یک سری روان پریش و سادومازوخیسمی آخرالزمانی در نظام نفوذ کرده و می خواهند جنگ اخرالزمانی اتمی ره به اندازند که معلوم است در نهایت به نابودی ایران و بخش بزرگی زا جهان منتهی می شود!

رد حالی بایست روی استخراج و پالایش نفت و گاز تمکرز کند، فاجعه کمبود گاز امسال آخرین زنگ هشدار از فاجعه نزدیک است و شاید سال دیگر فاجعه عظیم قتل عام مردم بر اثر سرما رخ دهد اگر به همی منوال خیانت ها ادامه پیدا کند، یعنی هیچ پروزه برای کاهش مصرف از طریق تشویق کم مصرف ها و تنیه پر مصرف ها و  ارتقای فناوری تهیه و توزیع و استفاده گاز نشود، در حالی که کشور نیازمند ساخت و رود سالانه چند میلیون وسایل گرمایشی و سرمایشی کم مصرف از برق یا سوخت گاز است و همچنین خودوری گازسوز و بنزین سوز کم مصرف ارزان است، اما مافیای خودور و لوازم خانگی نمی گذارد این وسایل با قیمت نرمال جهانی تولیدی و وارد شود!

دولت رئیسی مشتی سرمایه دار و مزدور سرمایه دارن مافیایای در اخیتار گرفتند و در مجلس نوفذ کردند، تندورهایی که که معلوم نیست به کدام مافیای یا سرویس جاسوی و تحت تاثیر افکار کسانی هستند ۴۴ سال جمهوریت نظام نفع کردند و حکومت شبه خلافت گری پان سالامی شبیه داعش و طالبانیسم تبلیغ کردند و شاگردان انها اکنون با مدارک مشکوک دانشگاهی (ناشی فساد آموزش و پرورش) دورن حکومت و دولت و مجلس نفوذ کردند با کمترین سواد اقتصاد سیاسی و ژئواکونوی و ژئوپلتیک، عامل و  نفوذ و نوکر ضد ایرانیان شده اند در نهادهای حاکمیتی!

بگذارند کشور اشباع شود با انواع کالا، اصل رقابت بازار خودش تعیین می کند که حقانیت نرخ واقعی را.

نکته مهم که اخیرا جریانی مشکوک ادامه می دهد: یک سری افراد احتمالا بیمار ایدئولوژیک هستند به دروغ یا توهم اسمشان ایران گرا گذاشتند و سخن از جنگ تمدنی ایران آریایی با محور عبری و عربی و غربی می گویند! به شدت ضد اسلام هستند و صراحتا می گیوند اسلام سرطان ایران و جهان استف اینها یا روان پریش هستند و یا خائن نفوذی و فریب خورده موجودیت ایران، اینها نمی دانند اساس آیین شیعه دوازده امامی هزار سال است بساط دکان ادعای حکومت از راه ساه-خدایی یا نائب خدایی بسته! این مهم نیست امام زمان زنده باشد و نباشد، مهم این است آیین شیعه دوازده امامی تا زمانی آخوندی به نام مجلسی آمد رسالات نویسی باب کرد حتی در امور شخصیه چون حمام و مستارح رفتن!، دستورالعمل بنویسد، روند عقل گرایی و به نوعی از جدایی مذهب  از حکومت در پس عصر غیب کبری عملا توصیه شد،  وقتی – بر اساس نص بسته شدن واب امام معصوم- که کسی حق ندارد از جانب خدا حکومت کند بر طبق نص صریح داستان غیبت کبری، همان سکولاریسم است، حکومت و نظام ج.ا هم بهتر است دخالت در امور حق اللهی و شریعت اجبرای به پذیرش همین حقیقت آیین شیعه دوازده امامی کنار بگذارد، خاکمیت جمهوری یا پادشاهی فرقی نمی کند، چیزی از نظر آیین دوران غیب کبری است همان سکولار است که بنا اصل شورا در اسلامیت و بویزه شیعه همان دمکراسی، پس لااقل به همان جمهوری اسلامی پای بند باشد.

جمهوریت همان دمکراسی و خرد جمعی است. این توهم که به یک باره مردم همه ایران بی دین شوند یا زرتشتی، یک توهم و اروزی است، در نهایت این افاراد متوهم این است بدنه اکثریت شیعه زادگان تهی می شوند از اخلاقیات و به انحطاط کشیده می شوند و چیزی جایگزینش نمی شود، همان طور عملا شاهدیم شیعه زادگان بسیرای دچا انحطاط فکری و عقیدتی و اخلاقی شده اند، به قدری دچار بیماری روحی شده و مشکل ازدواج پیدا کردند، نمی توانند همسر مناسب پیدا کنند!

چون والدین به تشیع القا شده اخوندها متعصب پای بندند و جوانالن اساسا لاقید به این عقاید شدند، موجب کاهش شددی ازدواج شده است! حکومت با بی خردی در امر شخصیه دخالت می کند و گسست نسلی، اولین اثر سوءش در کاهش ازدواج کرده و آنهایی می توانند مهاجرت کنند شاید موقتا مشکلشان حل شود، اما اکثریت فقیر و طبقات متوسط به پایین درکشور مانده و در تنهایی به ازدواج سفید و بدتر هرزگی جنسی روی میاورند!

اینها همین مشکلات حاکمیت دینی شیعهی خلاف حقیقت آن تشیع است که سکولار است، حاکمیت امروزی با نقض حوقو اولیه بدیهی در قانون اساسی جمهوری سالامی از جمله اصل ۲۳ و اجرای اجباری تفتیش عقاید از فرمهای ثبت نامی تا دفترچه های ازدواج، عملا جلوی زندگی نرمال تا ازدواج جوانان غیر مذهبی و آته ئیست گرفته و موجب کاهش رشد جمعیت شده، خطر نابوید نسلی هسته مرکزی فارسی زبان و شیعه زادگان از ادامه این شیوه حکومت است. در حالی در حاشیه جوامع سنی به سرعت در حال رشد و جایگیری جمعیت شیعه زادگان دچار انحطاط  هستند. در آنیده نزدیک به  همین نحوه حکومت در دست تندروهای از قماش فعلی درنهادهای انتصابی و انتخاباتی ج.ا باشد، ایران شاید در سی آینده کلا با اکثریت سنی روبرو شود! نه جمعیت شیعه زادگان بی دین یا اته ئیست!

این شیعه زادگان عمدتا از شیع بریده و بی دین و اته ئیست می شوند، نه سنی می شوند و نه زرتشی! چون ازدواج هم نمی کنند بخاطر مشکلات اجتماعی اقتصادی و مخالفت والدین، عملا ادامه تکثیر نسل ندارند و در مرجدی عموما می میرند! کشور عمدتا سنی مذهب از نوع سلفی می شود!

بله فلانی ها در توهماتان دنبال ایران باستان گرایی و آریایی توهمی هستید، ایران آریای شما در سی سال آینده یک کشور عمدتا سنی و با اقلیت بیمارروحیو عاطفی اته ئیست شیه سابق خواهد بود! این حکومت کذایی و پر زا نفوذی ایرانی جایش به یک حکومت سنی و احتمالا پان عربی می دهد!

فکر کردند این جماعت، بر فرض بعید فلسطین اسرائیل نابود کند(؟!) چی می شود، یک کشور سنی دیگر اضافه می شود که مثل بقیه نه ایران و شیعه قبول دارد و نه خلیج فارس را! وقتی حتی شیعیان عراقی و لبنانی هم ضد ایرانی اند.

توهم جنگ تمدنی محور عبری و عربی و غربی، توهم ایران آریایی، توهم ایران شیعه سلفی آخرالزلمانی امثال اصول گرایان حکومت اسلام شیعی به مرکزیت مدینه و مکه، همه اش شکست می خورد و تهش ایران تجزیه و به دست سنی های ضد ایرانی می افتد.

چیزی به نام تمدن غربی و فرهنگ غربی امروزه نیست، امروزه فرهنگ و تمدن عمده جهان شبیه هم است، عمدتا بر مادیات و تجارت و اقتصاد بازار آزاد رقابتی است و تنها منافع ملی ملاک حاکمیت کشورها است.

اینکه در آینده مردم بی دین و یا خداناباور شوند به خودشان مربوط استف اما این امر نیازمند تدریجی و تحول فکری نسلی است، امورات مردم فعلا به همین چیزها می گرددف اخلاقیات و فرهنگ همزیستی به تریج روی می دهد، خراب کردن اخلاقیات و زندگی همزیستی اجتماعی  آسان است و درست کردنش بسیار سخت. مهم تر از اینکه چه کسی به چه آیین اعتقاد دارد، همزیستی است، اینکه مردان و زنان مجرد آیین و مذهب مانع ازدواج و همکاری های اقتصادی و همزیستی زندگی شان نشود. 

عمر کوتاه ادمیان، ده ها سال تلف نشود در این مجادلات آیینی و دیین و بی دینی، سال ها مردان و زنان مجرد معطل نشوند چون اختلاف عقیدتی دارند نتوانند ازواج کنند، این ظلم بزرگ است که از لذت طبیعی با هم بودن محروم وند چون ختلافات عقدیتی مذهبی و سیاسی توسط کاسبان مذهبی و سیاسی در میانشان ایجاد شده است، بخاطر قومیت یا تفاوت زبان و زنگ مانع ازواج یا همکاری اقتصادی شود و در رنج تنهایی و فقر ومحرومیت لذات طبیعی خدادای بمیرند!

بهترین راه  گذار تدریجی به دمکراسی سکولاری است که خود شیعه دوازده امامی عملا هزار سال است نشان داده، حکومت از سوی خدا (الله) مخصصو امام معصوم است و چننی امامی وجود ندارد در ملاء حاضر و هیچ راهی نیست،  همین کافی است برای حکومت عقلانیت و خرد جمعی سکولار دمکراسی، حالا اسمش جمهوری باشد یا پادشاهی مشروطه.

اصولی مانند حفظ تمامیت ارضی و حاکمیت ملی و نفی واگرایی به بهانه فدرالریزم و اینها، ایجاد حاکمیتی بدون هر گونه تبعیض و عادلانه و توزیع عادلانه و برابر ثروت های عمومی و فرصت برای تعهالی مادی و معنوی، ایجاد روابط خوب با همه کشور.

ایجاد روابط یا غرب و بیرون کشیدن ایران زا قصیای اعراب و اسرائیل و حمایت صلح آنها، ایجاد یک حاکمیت مردمی و سیاست خارجی بی طرفانه بهترنی راهی است باری کشور و ملت ایران. ایران باید خودش ضمن قوی کردن از نظر دفاعی و اقتصادی، در امور و مجادلات منطقه ای و جهانی بی طرف باشد. به قوانی بین المللی از جمله سازمان ملل پای بند باشد و به حفظ مرزهای کنونی احترام بگذارد. دیگر نه ایران و نه هیچ کشوری نبایست به دنبال تجربیات تلخ قبل از ۱۹۴۶ برود، دورانی توحش کشورگشایی از راه زور و تجزیه و کشتار بود.

 

اعداد خارج از رادار بودجه ۱۴۰۲

https://www.fardayeeghtesad.com/news/12532

 

دقت کنند اگر حاکمان ج.ا کاری نکنند و این بودجه ضد ایرانی در مجلس تصویب کنند، دشمنان ملت ایران برنده خواهند شد. در اسفناک اوضاع ایرانی جنگ ترکیبی که یکی از ارکانش اقتصادی استف منتظر همین حفره ها و باگ های داخلی هستند.

وقتش حاکمیت پس از حوادث تلخ چند ماه اخیر راه اصلاحات اجتماعی و اقتصادی در پیش بیگرد و در مردمی کردن حاکمیت اقدام کند، بودجه ۱۴۰۲ از مهم ترین کارها است.

این  افزایش قیمت های مصنوعی و گرانی ارز حتما باید با بودجه انقباضی و کاهش مخارج غیر ضروری  بعلاوه خنثی سازی تحریم و احیای برجام و همزمان با مبارزه فساد مالی باید دنیال شود.

 

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)