ادعاهای رئیسی و خاتمی و ادامه ماجرا

ابراهیم رئیسی رئیس جمهور حکومت ولایت فقیه و احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران، بار مانند دیگر مهره‌های حکومتی تاکید کردند که اعتراضات به پایان رسیده است، در حالی که اعتراضات و اعتصابات در شهرهای ایران هنوز ادامه دارد.

یکی از تاکتیک‌ها و شاید بهتر است بگوییم تلاش‌های مذبوح سران حکومت ایران از آغاز اعتراضات سراسری در ایران همواره این بوده است که مدام تکرار کنند که اعتراضات دیگر تمام شده است!

این در حالی که در روزهای اخیر اعتراضات سراسری و اعتصابات در شهرهای مختلف کشور ادامه داشته و دارد.

در دور کور انکار اعتراضات و توهم پایان آن، این بار نوبت ابراهیم رئیسی رئیس جمهور حکومت خامنه‌ای و احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران بود که به میدان بیایند و شعار زنگ‌زده پایان اعتراضات را رسانه‌یی کنند.

ابراهیم رئیسی که عصر روز پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ در مسجد سلمان تهران سخن می‌گفت طی اظهاراتی اعلام کرد که امروز دشمنان ملت‌ ایران برای مردم ما شعار زندگی سر می‌دهند، ادعا دارند که ما زندگی می‌بخشیم؛ به کدام مردم دنیا زندگی بخشیده‌اند که چنین ادعایی دارند؟ شناسایی، محاکمه و مجازات «اغتشاشگران» با قاطعیت پی گیری خواهد شد.

اظهارات رئیسی و شعار «بسیجی سپاهی داعش ما شمایی»

رئیسی به زبان وارونه‌ی سردمداران ولایت فقیه که بیشتر به زبان دیو و دد شباهت دارد مدعی شد که «دشمن در جریانات اخیر داعش‌وار به جان انقلاب و مردم افتاد و نهایت عناد و سبوعیت و حقد و کینه را نسبت به جریان ارزشی و جبهه انقلاب به نمایش گذاشت».

حال اینکه یکی از شعارهایی که در طول سه‌ماهه‌ی اعتراضات اخیر از سوی مردم ایران و در شهرهای مختلف به کرات شنیده شد، این شعار بوده و هست که «بسیجی، سپاهی، داعش ما شمایی».

با این شعار مردم ایران مانند همیشه نشان دادند که خط بطلانی بر دعاوی و یاوه‌گویی‌های سردمداران حکومت ولایت فقیه کشیده و اعلام داشتند و می‌دارند که دشمن اصلی مردم ایران نه هر گونه «دشمن خارجی» بلکه داخلی و آن حکومت ولایت فقیه بوده و هست.

ایجاد ترس و وحشت هدف سخنان رئیسی

رئیسی در ادامه اظهارات خود با نشان دادن دشمنی خود با معترضان مردم ایران بار دیگر به سیاق سایر سردمداران حکومت ایران بر «شناسایی، محاکمه و مجازات اغتشاش‌گران» تاکید کرده و افزود این مسئله با قاطعیت از سوی دستگاه‌های ذیربط پیگیری خواهد شد.

در روز پنجشنبه ۱۷ آذر این تنها ابراهیم رئیسی نبود که اقدام به مرثیه‌سرایی برای کشته‌شدگان نیروهای نظامی، امینی، لباس شخصی و بسیجی و تهدید معترضان کرد.

هم زمان با وی احمد خاتمی امام جمعه موقت خامنه‌ای در تهران نیز در سخنرانی خود در شهرستان میناب استان هرمزگان، طی اظهاراتی اعلام کرد «اقتدار نظام که نباید ملعبه دست اغتشاشگران قرار گیرد از قاطعیت قوه قضائیه در راستای اجرای حکم اعدام تشکر می‌کنیم».

معترضان هدفی جز سرنگونی نظام در سر ندارند

احمد خاتمی با اشاره به تلاش سیستماتیک بسیج نیروی حکومت ولایت فقیه و راه انداختن تظاهرات و تجمعات حکومتی اعلام کرد «این اجتماعات باطل ‌السحر برنامه‌های دشمن است و آنها را در توطئه‌هایشان ناکام کرده است…آنها جز سرنگونی برای نظام اسلامی چیز دیگری در سر نمی‌پروراندند…»

وی در ادامه اظهاراتش افزود «نباید نظام ملعبه‌ی دست عده‌یی اغتشاشگر قرار بگیرد، اغتشاشگران از تهدید گرفته و تا ناامن کردن فضا… پیش رفتند…»

وی در بخش دیگر از اظهارات خود اعلام کرد که از قاطعیت قوه قضائیه در راستای اجرای حکم اعدام تشکر می‌کنیم…»

لرزه‌های حکومتی از اعتراضات سراسری

اظهارات احمد خاتمی نیز پیش از آنکه بیانگر نقطه پایانی بر اعتراضات مردم ایران باشد، نشان دهنده‌ی ترس و هراس حکومت‌گران از قیام سراسری مردم ایران است که طی سه ماه گذشته لرزه بر پیکره حکومت ولایت فقیه افکنده است.

اظهارات خاتمی و تشکر وی از قضائیه‌ی خامنه‌ای برای صدور حکم اعدام برای معترضان در حالی انجام شد که قضائیه‌ی خامنه‌ای در صبح روز پنجشنبه ۱۷ آذر، محسن شکاری، از دستگیرشدگان اعتراضات اخیر را جهت ایجاد رعب و وحشت در میان مردم و معترضان اعدام کرد. [اعدام محسن شکاری جهان را خشمگین و شوکه کرده است!]

اما اعدام وی اعتراضات گسترده‌یی را هم در داخل ایران و هم از سوی کشورهای غربی به دنبال داشت و این امر نشان داد که این تیر حکومت خامنه‌ای نیز به سنگ خورده است.

آنچه سه ماه اعتراضات سراسری مردم ایران نشان داد این درس است که این قیام نه در طرف مردم ایران و نه در سمت حکومت ولایت فقیه بر روی پیوستاری حرکت می‌کند که همواره ادامه خواهد داشت و هرگز به عقب باز نخواهد گشت.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)