سازمان حقوق بشر ایران؛ ۳۰ آبان ۱۴۰۱: حکم یک زندانی به‌نام داوود بهرامی که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بود، در زندان مرکزی همدان به اجرا درآمد.
داوود بهرامی

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز دوشنبه ۲۳ آبان ماه، حکم اعدام یک مرد در زندان مرکزی همدان به اجرا درآمد. این زندانی که هویتش داوود بهرامی، اهل جورقان از توابع همدان احراز شده، با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بود.

یک منبع مطلع درخصوص جزییات پرونده این زندانی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «داوود بهرامی از حدود سه سال پیش در همدان به اتهام حمل مواد بازداشت و به اعدام محکوم شد. او را از بعدازظهر روز جمعه به انفرادی منتقل کردند و خانواده‌اش آخرین ملاقات را با وی انجام دادند.»

همزمان با داوود بهرامی دو زندانی دیگر نیز که با اتهام «قتل عمد» به قصاص نفس محکوم شده بودند، جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شدند. این دو زندانی با اخذ مهلت از شکات پرونده به بندهای خود بازگشتند.

اعدام داوود بهرامی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

طی شش ماه نخست سال جاری میلادی، ۲۵۱ نفر از جمله ۶ زن و ۶۷ شهروند بلوچ در زندان‌های مختلف ایران اعدام شدند. این تعداد اعدام ثبت شده، رشد شدیدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. در شش ماه نخست سال گذشته میلادی، ۱۱۷ نفر اعدام شده بودند. بدین ترتیب، حکومت ایران در سال جاری میلادی بیش از دو برابر سال گذشته، شهروندان را اعدام کرده است.
داوود بهرامی

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)