قیام و خیزش مردم در روزهای اخیر یک بار دیگر تحلیل دست اندرکاران مقاومت عادلانۀ مردم ایران را به وضوح به اثبات رساند. اینکه جامعۀ ایران همچون بشکۀ باروت در حال انفجار است. اینکه مردم ایران منتظر جرقه قیام هستند. اینکه جامعه و مردم ایران خواهان سرنگونی تام و تمام رژیم آخوندی هستند. اینکه از آلترناتیو‌های پوشالی و دست ساز ارتجاع واستعمار مدتهاست عبور کرده اند. اینکه تنها و تنها خط و خطوط سرنگونی قهرآمیز رژیم ولایی پاسخ همۀ معضلات و مشکلات مردم ایران است. شعارهای رادیکال و تهاجمات قهرمانانه جوانان حاضر در صحنه قیام، خود اثبات گر خط و خطوط اصولی شورشگران و پیشاپیش آنها کانونهای شورشی است. زن جوانی بنام مهسا به بهانۀ آخوند ساخته بد حجابی دستگیر می شود. کمافی السابق مورد ضرب و شتم و شکنجه گزمگان رژیم خامنه ای قرار می گیرد. به اغما می رود و جاودان می شود. قتل ظالمانه مهسای جوان همچون آتش زنۀ ای بر خرمن خشم خلایق سرایت می کند. قیام آغاز می شود. شهرها یکی پس از دیگر بپا می خیزند. شعارهای مردم لحظه به لحظه رادیکالتر می شود. آنها درهرکوی و برزن فریاد میزنند :

خامنه ای ضحاک، می کشیمت زیرخاک!

می کشم می کشم همانکه خواهرم کشت. تا آخوند کفن نشود این وطن، و طن نشود. شعارهای بجا مانده از قیام های پیشین در ۹۶ و ۹۸ با شهیدان حی و حاضر! دوباره به خیابانها باز می گردند.

در جنوبی ترین نقطه از این سرزمین پهناور، مردم کیش پناه گرفته در آبهای خروشان دریا، فریاد میزنند: از کیش تا کردستان ، آزادی ، آزادی.

تبریز آزادیستان می خروشد که از کردستان تا تبریز صبر مردم لبریز. سرزمین سردار جنگل کوچک خان فراخوان میدهد: از کردستان تا گیلان خونین تمام ایران. روز سه شنبه ۲۹ شهریور، مردم دلاور ساری شهرداری شهر را تسخیر می کنند. عکسهای منحوس خمینی – خامنه ای از سردر شهرداری پاک می شود. مردم هورا می کشند و دست می زنند. صدای زن جوانی از شورشگران تشکر می کند و می گوید ۴۰ سال است منتظر این لحظه بودم. در مشهد زن جوانی روی بروی بیدادگاه رژیم روی سقف ماشین نیروی سرکوبگر می پرد و شعار میدهد جمهوری نکبت آخوندها را نمی خواهد. در فیلمها می بینیم زن قهرمانی در مقابل پاسداران قبه دار! نیروی انتظامی سینه سپر کرده و آنها را تحقیر می کند. شورشگران و جوانان عاصی در بسیاری از شهرها، موتورها و ماشین آلات سرکوب گران را به آتش می کشند. مزدوران را کتک می زنند وبه خاک مذلت می نشانند. شدت عمل، گسترش و خشم مردم، سردمداران را هراسان و لرزان برجای خویش میخکوب کرده است.

منصوری، استاندار رژیم در تهران دربارهٔ رادیکالیزم و شدت عمل مردم می‌گوید «عناصر اصلی هسته‌های اولیه تجمعات تهران کاملاً سازماندهی شده، آموزش دیده و با برنامه به‌دنبال ایجاد اغتشاش در تهرانند… و همین باعث شده با برنامه‌ریزی، با پرتاب سنگ، حمله به پلیس، آتش زدن موتور و سطل زباله و تخریب، نیروهای امنیتی را مستاصل کنند.»

مهدی فضایلی، عضو دفتر نشر آثار خامنه‌ای حرف اول و آخر مردم را تکرار کرده و می گوید برای قیام کنندگان، درگذشت مهسا بهانه است اصل نظام نشانه است.

قیام روزهای گذشته مردم ایران تا همینجا و تا همین نقطه، نشان داد که خیزش سازماندهی شده است. گسترش یابنده است. رادیکال است. اصل نظام را نشانه رفته و خواهان سرنگونی تام وتمام رژیم است. همان هدفی که طلایه داران جنبش در کانونهای شورشی سالیان است در تدارکش قیمت داده و آمادۀ و حاضر به یراقند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)