سازمان حقوق بشر ایران؛ ۲۸ شهریور ۱۴۰۱: حکم دست‌کم یک زندانی به‌نام  سیروس شعلانی که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بود، در ندامتگاه مرکزی کرج به اجرا درآمد.
ندامتگاه مرکزی کرج

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح امروز، دوشنبه ۲۸ شهریور ماه، حکم اعدام دست‌کم یک مرد در ندامتگاه مرکزی کرج به اجرا درآمد. این زندانی که هویتش سیروس شعلانی، ۲۲ ساله و اهل نورآباد لرستان احراز شده، با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بود.

صبح روز جاری، عده‌ای از خانواده‌های زندانیان محکوم به اعدام، در مقابل ندامتگاه مرکزی کرج تجمع کرده و شعار «اعدام نکنید» سر دادند.

 

گفته می‌شود به همراه سیروس شعلانی، سه زندانی دیگر نیز جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده بودند که از سرنوشت ایشان اطلاعی در دست نیست.

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

طی شش ماه نخست سال جاری میلادی، ۲۵۱ نفر از جمله ۶ زن و ۶۷ شهروند بلوچ در زندان‌های مختلف ایران اعدام شدند. این تعداد اعدام ثبت شده، رشد شدیدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. در شش ماه نخست سال گذشته میلادی، ۱۱۷ نفر اعدام شده بودند. بدین ترتیب، حکومت ایران در سال جاری میلادی بیش از دو برابر سال گذشته، شهروندان را اعدام کرده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)