🔴 اطلاعیه فوری

 

🔴 یک سهمیه جدید و ناعادلانه دیگر؛ سهمیه ویژه برای فرزندان هیئات علمی دانشگاه‌ها!

❌ وزارت علوم و وزارت بهداشت دست در دست هم برای اختصاصی‌سازی آموزش:
زلفی‌گل وزیر علوم و عین‌اللهی وزیر بهداشت در جلسه شورای راهبری اجرای نقشه جامع علمی، طرحی مبنی بر سهمیه ویژه برای فرزندان هیأت علمی برای تمام مقاطع ارائه و تصویب شده است.

پس از آنکه اخبار وسیعی مبنی بر اینکه امسال رقابت بر سر کسب رتبه بهتر برای حضور در دانشگاه‌ها بیشتر از هر زمان دیگر مبتنی بر خرید و فروش کالایی به نام “تحصیل” بوده، مخابره شده؛ حالا نوبت به دیگر فاکتور اختصاصی‌سازی آموزش، یعنی “رانت” رسیده است.

در کشوری که مافیای کنکور تعیین می‌کند کنکور چه شکل و فرمی داشته باشد، تعداد قلیلی از هیئات علمی دانشگاه‌ها نیز تعیین می‌کنند که چه رانتی برای قبولی در کنکور وجود داشته باشد و به این ترتیب فرزندان خود را در اولویت قرار می‌دهند.

 

✅ این طرح محکوم است؛ آموزش عالی کشور باید از نو طرح‌ریزی شود:
ضمن اعلام صریح مخالف علیه این سهمیه ناعادلانه، مشخصا بیان می‌کنیم که سیستم آموزشی کشور آنچنان در منجلاب نابرابری، تبعیض، ایدئولوژی‌گرایی و … فرو رفته که نمی‌توان هیچ امیدی به اصلاح آن داشت. از همین رو تنها راه پیش روی جنبش‌های مبارزاتی پیشرو مرتبط به امر تحصیل، تغییرات ساختاری و ریشه‌ای است.

جنبش‌های اعتراضی معلمان، دانشجویان و دانش‌آموزان باید آنچنان در هم تنیده و همراه، برابر این موج نابرابری و تبعیض ایستادگی کنند که شاهد به روز رسانی قوانین آموزش کل کشور در تمام مقاطع ابتدایی تا عالی باشیم.

دانش آموزان و دانشجویان، معلمان و فعالین باید وسیعا علیه این طرح خودسرانه و ضدآموزش برابر و همگانی اعتراض کنند!!!

 

دانشجویان پیشرو دانشگاه اصفهان

⬅️ ارتباط و همکاری با ما: @isf_uni_admin
کانال تلگرام: @isfahanuni97

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)