آمریکا اعضای سپاه پاسداران را لیست‌گذاری کرد

خزانه‌داری آمریکا سه شخص و دو گروه تروریستی وابسته به سپاه پاسداران را لیست‌گذاری کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز دوشنبه ۱۶خرداد ۱۴۰۰ از تحریم سه فرد مرتبط با نیروی تروریستی قدس سپاه خبر داد.

خزانه‌داری آمریکا هم‌چنین اعلام کرد ۱۶ فرد، تشکیلات و گروه مرتبط با سازمانهای تروریستی منطقه‌یی را تحریم کرده است.

افراد نیروی قدس در میان تحریم شدگان

در میان تحریم شدگان سه فرد مرتبط با نیروی قدس هستند که به همکاری در پولشویی و قاچاق نفت متهم شده‌اند.

سایت وزارت خزانه‌داری آمریکا روز ۱۶خرداد نوشت: نیروی قدس سپاه،‌ علی قصیر، مقداد امینی و مرتضی هاشمی‌بخشی از دو شبکه هستند که توسط سپاه و حزب‌الله، نیروی نیابتی تروریستی وی هدایت شده و آنرا حمایت مالی می‌کنند.

این شبکه‌های پیچیده واسطه‌ها به نیروی قدس سپاه اجازه می‌دهد تا دخالت خود در فروش نفت ایران را پنهان کند.

پولشویی برای مقامات حزب الله

نیروی قدس سپاه هم‌چنین برای پولشویی برای مقامات حزب‌الله و شرکت‌های جلویی و دلالی قراردادهای مرتبط، به این افراد متکی است.

امینی و قصیر، تسهیل کنندگان مالی سپاه و حزب‌الله، شبکه‌ای متشکل از نزدیک به ۲۰ فرد و شرکت هستند.

در همین حال مرکز هدف‌گیری تأمین مالی تروریسم سه عضو یک شبکه پولشویی و دو «گروه تروریستی» مرتبط با نیروی قدس سپاه انقلاب اسلامی را تحریم کرد.

این مرکز حدود پنج سال پیش توسط آمریکا و کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس شامل بحرین، کویت، عربستان، قطر و عمان ایجاد شد.

مرکز هدف‌گیری تأمین مالی تروریسم روز دوشنبه ۱۶ خرداد علی قصیر، مقداد امینی و مرتضی هاشمی را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرد.

این سه نفر قبلا توسط آمریکا تحریم شده بودند

وزارت خزانه‌داری آمریکا با انتشار این گزارش اعلام کرد که این سه نفر قبلا توسط ایالات متحده آمریکا تحریم شده بودند.

این گزارش اعلام می‌دارد که این افراد بخشی از دو شبکه برای تامین مالی نیروی قدس سپاه پاسداران و حزب‌الله لبنان بوده‌اند: «شبکه پیچیده و واسطه‌های آن‌ها برای رد گم کردن نقش نیروی قدس سپاه در فروش نفت ایران اقدام کرده‌اند.

نیروی قدس همچنین با استفاده از این افراد برای مقامات حزب‌الله و شرکت‌های پوششی و دلال‌های قراردادهای مربوطه، اقدام به پولشویی کرده است».

به گفته وزارت خزانه‌داری آمریکا، مقداد امینی و علی قصیر یک شبکه ۲۰ نفره همراه با شرکت‌های پوششی را در کشورهای مختلف هدایت می‌کرده و فروش و نقل و انتقالات مالی ده‌ها میلیون دلاری طلا، تجهیزات الکترونیکی و ارزهای خارجی را برای نیروی قدس و حزب‌الله لبنان فراهم می‌کرد.

پولشویی برای نیروی قدس

مرتضی هاشمی نیز کنترل چند شرکت در چین را در اختیار داشته و از این شرکت‌ها برای دسترسی به سیستم مالی جهانی و پولشویی برای نیروی قدس و حزب‌الله لبنان استفاده کرده است.

این گزارش همچنین می‌افزاید او همچنین از شهروندان چینی برای باز کردن حساب‌های بانکی به نام آن‌ها به‌عنوان صاحبان شرکت‌های صوری جهت سرپوش گذاشتن بر خرید اقلام ساخت آمریکا با قابلیت استفاده دوگانه (نظامی و غیرنظامی) و ارسال آن به ایران استفاده کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا می‌گوید دو گروه تروریستی «سرایا الاشتر» و «سرایا المختار» مرتبط با نیروی قدس سپاه پاسداران نیز روز دوشنبه توسط مرکز هدف‌گیری تأمین مالی تروریسم تحریم شد.

عملیات تروریستی نیروی‌های وابسته به سپاه

سرایا الاشتر، گروه نیابتی سپاه پاسداران، عمدتا در بحرین فعال است و تاکنون گزارش‌هایی از تلاش این گروه برای انجام عملیات‌های تروریستی علیه نیروهای آمریکایی و مقامات بحرین منتشر شده است.

بر اساس این گزارش، سرایا الاشتر از نیروی قدس سپاه پاسداران کمک‌های لجستیکی و مالی دریافت می‌کند.

خزانه‌داری آمریکا می‌افزاید سرایا المختار نیز در سال ۲۰۱۳ توسط نیروی قدس سپاه پاسداران ایجاد شد و هدف آن بی‌ثبات کردن منطقه است.

این گروه متهم به انجام عملیات‌های تروریستی، شامل انفجار بمب برای کشتار نظامیان آمریکایی و کشورهای عرب خلیج فارس است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)