در سالهای اخیر اتصال به کامپیوترهای شخصی یا کاری با توجه به شرایط ناشی از COVID-19 افزایش چشمگیری داشته است. در واقع اغلب شرکت‌ها به دلیل شرایط به وجود آمده سیستم کاری خود را به صورت دورکاری در آورده اند.

ممکن است برای بسیاری از کاربران تنظیم ابزارهای اتصال از راه دور بدون دریافت کمک امکان پذیر نباشد. خوشبختانه امروزه اغلب کامپیوترها از سیستم عامل ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند که اتصال از راه دور با استفاده از قابلیت‌های ویندوز بسیار راحت است.

با توجه به مطالب بیان شده، احتمال سوءاستفاده هکرها نیز در این بین وجود خواهد داشت بنابراین کاربران باید با نحوه غیر فعال سازی اتصال از راه دور را به خوبی آشنا باشند تا در صورت نیاز از آن استفاده کنند.

غیر فعال کردن اتصال از راه دور در ویندوز ۱۰ و ۱۱ مشابه است که مراحل آن به این شرح است:

  1. در کادر جستجوی نوار استارت، عبارت “Remote settings” را تایپ کنید و “Allow remote connections to this computer” را انتخاب کنید.
  2. در صفحه ای که باز شده در بخش Remote Desktop، روی Show settings کلیک کنید.

  1. با انتخاب Don’t allow remote connections to this computer امکان اتصال راه دور به سیستم را غیر فعال می‌کنید.

غیر فعال کردن اتصال از راه دور چه، به امنیت سیستم چه کمکی می‌کند:

با غیر فعال کردن اتصال از راه دور، اجازه دسترسی‌های ناخواسته از خرابکاران و هکرها گرفته می‌شود. بنابراین با پیروی از این فرایند ساده، به راحتی می‌توانید امنیت سیستم خود را بیشتر کنید.

افرادی که برای انجام فعالیت‌های کاری خود به اتصال از راه دور نیاز دارند نمی‌توانند این قابلیت را به کلی غیر فعال کنند. بنابراین هرگاه که لازم است آن را فعال و در صورت عدم نیاز، غیر فعال کنید.

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)