سیسمونی گیت و رسوایی طیف‌بندی درون جناح خامنه‌ای

پس از رسوایی ماجرای خرید سیسمونی توسط دختر قالیباف از ترکیه و پس از آنکه مهدی طائب در پی ماله‌کشی این سفر برآمد وحید اشتری سخنان طائب را دروغ و عاری از حققیت خواند.

ماجرا از آنجا آغاز شد که وحید اشتری، یک مهره از جریان اصولگرای وابسته به خامنه‌ای، خبر از سفر همسر، داماد و دختر محمد باقر قالیباف به ترکیه و برای خرید سیمسونی نوه دختری قالیباف داد.

این ماجرا که در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی از آن به عنوان سیسمونی گیت یاد شده است ابعاد جدید پیدا کرده و هم زمان بر اختلافات در درون جناح خامنه‌ای دامن زده است.

در پی سفر همسر دختر و داماد محمد باقر قالیباف به ترکیه برای خرید سیسمونی نوزاد، اخبار زیادی در رسانه‌‌های حکومت ایران و همچنین در فضای مجازی منتشر شد.

ابتدا اصل سفر انکار گردید بعد برای سفیدسازی قالیباف اعلام شد که وی از این سفر خبر نداشته است و بعد هم ترهات دیگر از این قبیل از مهره‌‌ها و کارگزاران حکومت ولایت فقیه منتشر شد.

تطهیر خانواده قالیباف توسط مهدی طائب

وقتی ماجرای سیسمونی گیت بالا گرفت مهدی طائب فرمانده قرارگاه عمار سپاه پاسداران اعلام کرد که بستگان قالیباف ابتدا به سوریه سفر کرده و از آنجا به ترکیه مسافرت کرده‌‌اند. [رسوایی سیسمونی گیت قالیباف بالا گرفت!]

طائب همچنین اعلام کرده بود که قالیباف پیش از این نیز به همراه خانواده سفرهایی به ترکیه داشته است و این سفرها در ارتباط با امور پشتیبانی از قاسم سلیمانی و نیروی قدس سپاه پاسداران بوده است!

دعوای درون جناحی و افشاگری اشتری بر سر سیسمونی گیت

طائب سعی کرد با سفیدسازی، سفر خانواده قالیباف وی را تطهیر کند اما وحید اشتری که برای نخستین بار این خبر این سفر را منشتر کرده بود در پی اظهارات مهدی طائب مجددا به صحنه آمد و با انتشار بلیط‌های سفر بستگان قالیباف به طور مستقیم از تهران به استانبول، مهدی طائب را به دروغ‌بافی «در لباس پیغمبر» متهم کرد.

اشتری اعلام کرد که مهدی طائب فرمانده قرارگاه عمار سپاه پاسداران که از طیف نزدیک به قالیباف می‌باشد برای تطهیر قالیباف سیسمونی گیت را به ریش حاج قاسم بسته و کالسکه و پستونک نوه قالیباف را پشت «جهاد و شهادت» قایم کرده است!

برای تطهیر خانواده قالیباف از سلیمانی مایه گذاشته‌اند!

اشتری همچنین در یک جنگ درون جناحی در مقابل خانواده قالیباف و مهدی طائب اعلام کرد که حکومت ولایت فقیه اقناع مردم و مخاطب عام را کامل از دست داده است و چون طائب در ماله‌کشی برای سیسمونی گیت در این وضعیت اقتصادی برای مخاطب «حزب اللهی» ناتوان است از قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس که در نزدیکی فرودگاه بغداد کشته شد مایه گذاشته است.

اشتری همچنین این سوال را در میان بدنه لرزشی و ریزشی نظام قرار داده است که یک نفر از پامنبری‌ها از طائب نمی‌پرسند که ترکیه و سوریه که سال‌هاست در جنگ هستند و هیچ پرواز مستقیمی بین‌شان وجود ندارد پس خانواده قالیباف چطور از سوریه به ترکیه رفتند؟!

اشتری ادامه داده است که هدف طائب از این سخنان لاپوشانی رسوایی سیسمونی گیت بوده است و ادعا کرده است رئیس مجلس را مثل همه جای دنیا جلوی تلویزیون ننشاندند تا از مردم یک عذرخواهی ساده کند و در لباس «دین» و با خبرگزاری‌های حاکمیتی روزی ۱۰۰۰ تا دروغ جدید می‌بافند و همه چیز را خرج می‌کنند!

جنگ در درون جناح خامنه‌‌ای بالا می‌گیرد

ادبیات وحید اشتری در وهله اول به ادبیات منتقدان و شاید دشمنان حکومت ولایت فقیه و کارگزاران خامنه‌ای و حکومتش می‌ماند اما این طور نیست و وی نیز جزء طیفی از جریان موسوم به اصولگرا یعنی همان جناح خامنه‌ای می‌باشد که این چنین یقه قالیباف و طائب از بالاترین مهره‌های جناح خودی یعنی جناح خامنه‌ای را گرفته و رازهای آنها را بر روی پرده می‌ریزد.

این رویکرد ناشی از وجود اختلافات شدید در بین جناح خامنه‌ای و اصولگرایان حکومتی است که چون جناح مغلوب را به حاشیه راندند حال جنگ در بین آنان این گونه برافروخته می‌شود این بار با نام سیسمونی گیت و دیگر بارها با نام‌های دیگر.

اما آنچه که جای هیچ حدیث و حرفی ندارد این است که بدین وسیله اختلافات در بین جناح خامنه‌‌ای فوران کرده است و هر روز نمودهایی از آن به رسانه‌ها درز می‌‌کند و هر روز گوشه‌ای از این گونه موضوعات رسانه‌ای می‌شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)