اعلام اعتصاب غذای مهدی بیرامی زندانی سیاسی در همراهی با اسماعیل عبدی، معلم و فعال صنفی زندانی که در روز پنجم اعتصاب غذا به سر می برد. پیش از این مهدی فراحی شاندیز و منوچهر بختیاری از هم بندیان اسماعیل عبدی در حمایت و همراهی با او دست به اعتصاب غذا زده اند. مهدی بیرامی سومین زندانی زندان مرکزی کرج است که در حمایت از عبدی دست به اعتصاب غذا زده است +
عکس دیدار جمعی از دوستان و فعالان صنفی با خانواده اسماعیل عبدی . ..

متن کامل پیام زندانی سیاسی مهدی بیرامی :

روز جهانی کارگر و هفته معلم بهانه ایی شد تا زحمت کش ترین اقشار جامعه به طور گسترده در استان های مختلف کشور نسبت به نابسامانی آموزش و پرورش، آشفتگی کار، تعطیل ی کارخانه جات و بحران گرانی اعتراض کنند، به خشونت کشاندن اعتراضات صنفی و بازداشت بسیاری از معلمان و کارگران توسط نهادهای امنیتی نشان از ضعف و سردرگمی جمهوری اسلامی در برخورد با مردم معترض دارد. پرونده سازی و صدور احکام طولانی مدت با اتهامات ی نخ نما، مانند اقدام علیه امنیت ملی برای فعالان صنفی، وصله ناجوری است که افکار عمومی آن را نمی پذیرد.
بی گمان فعالیت های صنفی، اقدام علیه امنیت کسانی است که در شرایطی که مردم به دنبال لقمه ایی نان برای زنده ماندن هستند، مشغول ثروت اندوزی، فساد و اختلاس اند. برخورد های قضایی ذره ایی از اراده این فعالان نکاسته و آن ها حتی در زندان نیز الگوی ایستادگی و شجاعت هستند و به همین دلیل همواره مورد احترام جامعه اند. یکی از آن ها معلم عدالت خواه اسماعیل عبدی است که همراه کنشگران سندیکای معلمان با پیگیری های مستمر و ایجاد فشار بر مراکز قدرت موجب افشای فساد در تعاونی های مصرف و اختلاس چند میلیارد تومانی در صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه شده اند.
حال که این معلم از یکم ماه می در اعلام همبستگی با زحمت‌کشان و در اعتراض به ظلم گسترده علیه مردم به ویژه معلمان و کارگران در اعتصاب غذا است، اینجانب به عنوان زندانی سیاسی ضمن ارج نهادن به همه تلاش های فعالان اجتماعی در حمایت از خواسته های قانونی این معلم زندانی از زندان مرکزی کرج به این اعتصاب غذا می پیوندم و انزجار خود را نسبت به ظلم در حق این معلم اعلام می دارم.

مهدی بیرامی

زندان مرکزی کرج


دیدار جمعی از دوستان و فعالان صنفی با خانواده #اسماعیل_عبدی( عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان ایران _تهران )

۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)