اشاره آهستان یک وبلاگ نویس اصولگرا است و مخاطبان زیادی دارد در فضای مجازی.
در این یکی دو روزی که مجلس صلاحیت وزرای دولت آقای روحانی را بررسی کرده و مشروح این مذاکرات هم از تلویزیون پخش شده، من کشته مرده فیلمبرداری عالی این مراسم شدم. یکی از ابتکارات صداوسیما در پخش زنده بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت جدید، استفاده از دوربین های مختلف برای پوشش کامل این مراسم بود. شبیه فیلمبرداری های جام جهانی فوتبال و یا المپیک!

دوربین هایی در زوایای مختلف، در بالا و پایین و چپ و راست مجلس قرار گرفته و کوچکترین حرکت نمایندگان محترم را ثبت می کنند. کوچکترین حرکت یعنی چشمک زدن، راه رفتن، خندیدن، خوابیدن و با دیگران حرف زدن و … حالا ادب و منطق بعضی نمایندگان محترم بماند!

فایده این کار این است که مردم ایران و دنیا می بینند که نمایندگان مجلس شورای اسلامی با چه دقتی به اظهارات موافقین و مخالفین وزرای پیشنهادی و نیز دفاعیات خود وزرا گوش می دهند و لابد با همین دقت هم بعدا به آنها رای می دهند؟!

به نظرم این پخش زنده، هم جلسه بررسی صلاحیت وزرای جدید را منعکس کرده و هم صلاحیت خود نمایندگان مجلس را. جدا باید از این ابتکار صداوسیما تشکر کنیم.

*****

پی نوشت:

به نظر من اظهارات نمایندگان جبهه پایداری در مجلس (که عموما در مخالفت با وزرای پیشنهادی بود) تا حدود زیادی بخاطر اظهار وجود و بازگشت مجدد به عرصه (بعد از شکست در انتخابات اخیر) و احیای مجدد خود (به عنوان اصولگرای واقعی و انقلابی) و به دست گرفتن جریان اصولگرایی هست. خوشبختانه با پخش زنده تلویزیونی، همه بیش از پیش متوجه منطق و شیوه نقادی اعضای این جریان شدند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com