مهدی فتحی، فعال صنفی معلمان به ۱۲ سال زندان محکوم شد

مهدی فتحی از فعالان صنفی معلمان استان فارس، که پیشتر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس ۱۱۳ روز انفرادی با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود توسط «دادگاه» انقلاب این شهر به ۱۲ سال حبس و مجازاتهای تکمیلی محکوم شد.

طبق گزارش دریافتی و به نقل از منابع فعال حقوق بشر در ایران، مهدی فتحی از فعالان صنفی معلمان استان فارس توسط «دادگاه» انقلاب این شهر به ۱۲ سال حبس و مجازاتهای تکمیلی محکوم شد.

بر اساس این گزارش، مهدی فتحی از فعالان صنفی معلمان استان فارس، طی ابلاغیه‌ای که اخیرا دریافت کرده است توسط «دادگاه» انقلاب این شهر به ۱۲ سال حبس، دو سال تبعید به گرمسار، دو سال ممنوع‌الخروجی و دو سال ابطال گذرنامه محکوم شد. آقای فتحی پیشتر پس از تحمل ۱۱۳ روز سلول انفرادی و بازجویی در زندان عادل آباد شیراز روز سه شنبه ۱۴دی ماه ۱۴۰۰ با قرار وثیقه آزاد شده بود.

جمعی از معلمان استان فارس روز ۲۲ آبان‌ماه ۱۴۰۰ با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بودند آقای فتحی از چهار روز پیش از این تاریخ در زندان اعتصاب غذا کرده است. بر اساس این بیانیه، پیش از اعتصاب غذا در یادداشتی که از زندان به خانواده آقای فتحی رسیده بود، این معلم زندانی قاضی پرونده را در جریان شرایط جسمی و بیماری قلبی خود قرار داده بود.

آقای فتحی که ۲۷ سال سابقه خدمت در آموزش و پرورش استان فارس دارد به دلیل افشای تخلفات مالی و فساد امام جمعه و برخی مسئولان محلی و مذهبی شهرستان پاسارگاد در تاریخ جمعه ۱۷ بهمن ۹۹ بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز معروف به پلاک۱۰۰ منتقل شد.

او پس از آزادی موقت با تودیع وثیقه، توسط «دادگاه» انقلاب شیراز به ۱۴ماه حبس تعزیری و جزای نقدی محکوم شد.

این فعال صنفی معلمان به حکم صادره اعتراض کرده اما بدون اتمام روند دادرسی در «دادگاه» تجدیدنظر، وی در روز ۲۳ شهریورماه ۱۴۰۰ با ضرب و شتم فراوان بازداشت و به زندان منتقل شد.

بازداشت او در حالی صورت گرفت که نتیجه اعاده دادرسی پرونده هنوز اعلام نشده بود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)