خانم مسیح علی نژاد عزیز ! سلام
اینقدر این اصطلاح *چماق لری *را توی بوق کردید که حالا سوژه محافل شده است !؟
* اول ؛خدمت شما عرض کنم که قوم لر بخصوص منطقه لر جنوبی (بختیاری ،کهگیلویه ،ممسنی ) آنقدر از مذهب شیعی رسمی فارسی خشک به دور بوده اند که به حمد الهی !در تمام طول تاریخ، قوم لر ،تعداد آخوند و ملا یی که بیرون داده به اندازه یک صد هزارم تولیدات مناطق فارس نشین و ترک نشین و همان مازندران شما نیست و این تعداد انگشت شمار هم به نا برکتی نفوذ اسلام در این ٣٠ ساله بعد انقلاب به منطقه زاگرس بوده است …
*دوم اینکه قوم لر و مردم لر به جز* چماق *شان که به یاری قلم شما و این ملا ممد بزرگواری ،جهان گیر شده .!! بهانه های دیگری هم برای خبر سازی دارند اگر گوش شنوا باشد .منجمله همین فاجعه یک هفته پیش و غرق ١۴ زن و کودک بیگناه لر،در دهدز مالمیر (ایذه )بختیاری ، در پشت سد کارون ٣ ، که روستا هاشان و راه ها و پل هاشان زیر آبگیری سد رفته و اکنون مجبورند با شناور و قایق عبور و مرور کنند !؟سدی و سدهایی که آب مناطق لر نشین را (یکسوم آب کشور در این مناطق است ) و برق حاصل از ان را علاوه بر نفتی که همیشه میبرند ،به خانه ها ی شما و شهر های شما و نیرو گاه ها ی کل ایران می رساند .

*خوهر انشااله از یک مادرم (ایران ) مسیح جان !
شما که الحمدلله خبر از حال و دل مردم اصفهان نصف جهان و شیراز شهر گل و بلبل و یزد دارالعباده و تهران پایتختمان به خوبی دارید و در کنار صدها رسانه داخلی و خارجی فارس زبان شما نیز همچون دیگر رسانه فارس زبان ؛ از خبر رسانی دریغ نمیکنید ؛عنایت داشته باشید که قرنی است که قوم محروم لردر سرزمین نفت خیز و آبخیز لرنشین ،چماق قجری ، چماق رضا خانی ، چماق ممد رضاخانی و شلاق حکومت آخوندی را بر فرق سر داشته و خورده اما هرگز *چماق فارس * یا :چماق ترک * نگفته در حالی که محق هم هست..
*خواهرکم !
آخوندی بیسوادی اصطلاح بی مسمایی به کار برده (چماق لری !)، ما چرا پیراهن عثمان اش کنیم ؟؟
قوم ستمکشیده و مستعمره شده و محروم لر کی صاحب حکومت بود و منصب و سالدات و قزاق داشت که *چماق *داشته باشد ؟؟؟!! ما یک دوره در عهد مشروطیت مداخله کردیم جان و مال و خون و مشروطه را و البته نفت را هم تقدیم ملت ایران کردیم و بعد هم به حاشیه رانده شدیم .
امیدوارم این گلایه تلنگری باشد که اولا :در حاشیه این ابرملت پارس ،مردمانی دگر کرد .بلوچ ،تالش گیلک . آذری ،عرب ،مازنی (نمی دانم شما تا چه حد به هویت قومی خود عنایت دارید ؟) و البته قوم لر نیز هنوز هستند و ذوب نشده اند.. دوما : شاید به جبران اینچنین تیره نمایی ،با درج گزارش هایی از غارت نفت و اب و برق و حتی نیروی کارگر مفت و ارزان سرزمین های لرنشین و درد هایشان .منجمله همین حادثه سد کارون که ٣ تازه هم هست هرچند مکرر است .قدری خاطرمکدر مردم لر منجمله این خواهرتان را تسلی بخشید

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)