کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، شنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۰، زندانی سیاسی فروغ تقی پور که هفته گذشته به بیماری امیکرون مبتلا شد، پس از ابتلا به این بیماری به یک بند بسیار کثیف و غیربهداشتی تحت عنوان قرنطینه منتقل شده است.

یک منبع مطلع به کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام گفت: «زندانی سیاسی فروغ تقی پور حدود یک هفته پیش به بیماری امیکرون مبتلا شد. مسئولان زندان به جای رسیدگی مناسب پزشکی به این زندانی سیاسی، او را به قرنطینه که اتاق دیگری بود منتقل کردند. این محل بسیار غیربهداشتی و کثیف است. به طوری که تهدید ابتلاء به بیماریهای دیگر وجود دارد.»

این منبع گفت: «در این اتاق که به آن قرنطینه می گویند، یک موکت بسیار کثیف پهن شده، مجموعه بهداشتی بسیار آلوده و خراب و محیط بسیار کثیف است و او همچنان با وضعیت جسمی وخیم در یک محیط کثیف بدون امکانات محبوس است».

درباره زندانی سیاسی فروغ تقی پور:

فروغ تقی پور متولد ۲۰ اردیبهشت ۱۳۷۳ دارای مدرک لیسانس در رشته‌ی حسابداری است. وی در تاریخ ۵ اسفندماه ۱۳۹۸ به همراه مادرش، دستگیر و به زیر بازجویی و شکنجه به بند ۲۰۹ اوین منتقل شد.

وی دو ماه پس از دستگیری به زندان قرچک ورامین منتقل گشت. زندانی سیاسی فروغ تقی پور بارها و بارها توسط مأمورین اطلاعات، تهدید و زیر فشار قرار گرفت تا به اعترافات تلویزیونی تن داده و حرفهای وزارت اطلاعات را تکرار کند. او همچنین توسط بازجوها و زندانیان عادی به مرگ تهدید شد.

روز سه شنبه ۱۶ دی ماه ۱۳۹۹، فروغ تقی پور همراه با مادرش توسط قاضی محمدرضا عموزاد در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران، به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی از طریق عضویت در سازمان مجاهدین خلق» محاکمه شد.

قاضی دادگاه فروغ تقی پور را تهدید به اتهام «محاربه» ‌کرد. اما وی این اتهام را رد نمود و گفت که بی گناه است و حاضر به پذیرش چنین اتهامی نیست. قاضی دادگاه «عموزاد» در مقابل فروغ تقی پور را تهدید به احضار و بازجویی در صحن دادگاه کرد.

این زندانی سیاسی توسط قاضی عموزاد به ۵ سال زندان محکوم شد.

 

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)