به: وزیر امور خارجه آلمان، آنالنا بائربوک ،

ما با نگرانی تمام از شما میخواهیم که کمک کنید جان یک انسان را نجات دهیم. زندگی شهروند آلمانی جمشید شارمهد، که ١٨ ماه قبل از طرف حکومت اسلامی ایران به گروگان گرفته شده ، در خطر جدی است!

جمشید شارمهد در ماه اوت ٢٠٢٠ برای سفر به هندوستان ، یک توقف سه روزه درفرودگاه دبی داشت.

از آنجا ارتباط او با خانواده اش قطع شد.خانواده او چند روز بعد، از طریق رسانه های حکومتی ایران، اطلاع یافتند که آقای شارمهد از طرف نیروهای امنیتی حکومت اسلامی دزدیده و به ایران منتقل شده است.

جمشید شارمهد یک فعال سیاسی است، که حکومت اسلامی ایران را همواره مورد نقد قرار داده است.

طبق اطلاعات دختر ایشان غزاله شارمهد، پدر او ۵۵۵ روز در سلول انفرادی بوده و در آن مدت نتوانسته با خانواده و اقوام خود در ایران و همچنین وکیل مستقل خود ارتباطی داشته باشد.

روز شنبه ۵ ماه فوریه رسانه های حکومتی در ایران گزارش دادند که یک دادگاه روز بعد یعنی روز ششم فوریه در تهران آغاز بکار خواهد کرد.

خانواده مجددا فقط از طریق رسانه های حکومتی از دادگاه و نحوه پیشبرد آن مطلع شدند.

روز ۶ فوریه دادگاهی علیه جمشید شارمهد شروع شد، که آنرا میتوان یک نمایش سیاسی نام نهاد که بخش هایی از آن نیز از رسانه های رسمی حکومتی پخش شد.

خانواده جمشید شارمهد بسیار نگران هستند: “جمشید بسیار لاغر شده و به نوعی ” اصلا خود او نبود.” اودر دادگاه انقلاب شعبه ١۵ زیر نظر قاضی صلواتی، معروف به “قاضی مرگ” محاکمه میشود. اتهام او اینست “فساد فی الارض” که در سیستم قضایی قرون وسطایی حکومت اسلامی ایران به معنی محکومیت فرد به اعدام است.

قاضی صلواتی در عین حال بعنوان فردی که خود برای انجام احکام اعدام دوندگی میکند و افراد را به چوبه دار می سپارد، معروف است. آخرین قربانی روح اله زم بود. زم خبرنگاری بود که او هم دزدیده شد و در دسامبر ٢٠٢٠ اعدام شد.

از نظر ما فوق العاده مهم است که دولت آلمان فورا عکس العمل نشان دهد، تا مانع اجرای حکم اعدام و قتل عمد و سازمان یافته از طرف حکومت اسلامی در مورد آقای شارمهد شویم.

ما اعلام میکنیم که این موضوع باید بسیار مهم تلقی شده و یک گروه بحران در وزارت امور خارجه تشکیل بشود و دولت آلمان همه امکانات سیاسی و دیپلماتیک خود را بکار بگیرد ، تا حکومت اسلامی ایران را زیر فشار بگذارد.

یک محکومیت کلی و عمومی مجازات اعدام و یا یک فراخوان که به حقوق بشر احترام بگذارید، ابدا کافی نیست! ما از شما میخواهیم فورا اقدامات جدی و مستمر و موثر برای نجات جان شهروند ۶۶ ساله آلمانی و نجات خانواده اش از این اقدام وحشتناک، در دستور بگذارید.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)