راحله احمدی، زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین علیرغم داشتن علائم کرونا از جمله سرگیجه، بی حالی، اسهال و استفراغ، گلودرد و بدن درد از رسیدگی پزشکی مناسب محروم مانده است.

طبق گزارش دریافتی و به نقل از منابع فعال حقوق بشر در ایران، زندانی سیاسی، راحله احمدی به رغم داشتن علائم کرونا از رسیدگی پزشکی محروم می‌باشد.

بر اساس این گزارش، راحله احمدی، زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین علیرغم بروز علائم کرونا از جمله سرگیجه، بی حالی، اسهال و استفراغ، گلودرد و بدن درد از رسیدگی پزشکی مناسب پزشکی محروم مانده است. خانم احمدی از روز گذشته تاکنون ۲ بار بر اثر سرگیجه زمین خورده و با ویلچر به بهداری منتقل شده است. از او تست سواپ بینی گرفته شده ولی هنوز جواب آن اعلام نشده است.

این گزارش می‌افزاید، دستکم ۵ تن دیگر از زندانیان با علائم مشابهی روبرو شده اند که عدم اعزام به مرخصی درمانی و بی توجهی مسئولان به قرنطینه آنان موجب افزایش نگرانی ها نسبت به وضعیت سایر زندانیان شده است.

لازم به ذکر است که راحله احمدی از حدود بیست سال پیش از تیروئید کمکار رنج میبرد و با توجه به خطرات این بیماری که میتواند سیستم ایمنی بدن را تضعیف یا مختل کند، بیم آن میرود که در صورت ابتلا به کرونا در زندان سلامت و جان وی در معرض خطر جدی قرار گیرد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)