اینجا، در دنیای اسلامی و عرب، افراد زیادی در مورد امر بهائی اطـّلاع ندارند، و آنها که دارند تصویری بسیار نادرست در ذهنشان وجود دارد. وقتی نامه‌های حمایت خود را در اختیار دوستان و همکاران قرار دادیم، بسیار حیرت کردند که بهائیان چقدر با احترام و محبّت در مورد پیامبر عزیز ما و اسلام به طور اعم صحبت می‌کنند. بسیاری از ما این واقعیت را واقعاً تحسین می‌کنیم که علیرغم اذیت و آزارهای شدید، باز هم بهائیان به حمایت از مسلمانان ادامه می‌دهند … و حتـّی بعد از تجارب گوناگون دردناک، جز عفو و بخشش عکس‌العملی نشان نمی‌دهند.

دوستان عزیز، همین واقعیت است که الهام‌بخش این شبکه شده است. ما تصمیم گرفتیم آن را ایجاد کنیم تا چهرهء واقعی امر بهائی، بی‌گناهی جوامع بهائی، و روح عظیم مثبت این دیانت را به دنیای عرب و اسلام نشان دهیم؛ دیانتی که باید آزادانه در کلّیه جوامع معمول گردد چه که این اساس حقوق بشر است. زنگ خطری است که بعضی رژیم‌ها در کمال خشونت به اذیت و آزار بهائیان می‌پردازند، امّا آنچه که بیشتر هشدار دهنده است تعداد مسلمانانی است که به توجیه این عمل ادامه می‌دهند. رسالت شبکهء ما تغییر دادن آن است، و ما معتقدیم که روزی از قدرت و نفوذ لازم برای ایجاد این تحوّل برخوردار خواهیم بود.

در صدد هستیم شبکهء خود را به هر دو زبان عربی و فارسی ایجاد کنیم تا آن مخاطبینی را که باید و شاید در اختیار داشته باشیم. به علـّت عدم مشارکت بارز در این زمان، که عمدهً به علـّت ترس یا عدم علاقهء مردم است، نمی‌توانیم بلافاصله به این هدف نائل گردیم. امّا به شما اطمینان می‌دهم که این کار را خواهیم کرد. اگر کسانی هستند که این خبرنامه را دریافت می‌نمایند و مایلند به ما کمک کنند تا این هدف حاصل شود، بی‌نهایت مایهء امتنان ما خواهد شد. لطفاً این نامه را برای کسانی که ممکن است علاقمند باشند بفرستید تا بتوانیم اقدامات بیشتری انجام دهیم.

روز بسیار خوبی را برای شما آرزو داریم و دیگربار از این که آبونه شده‌اید تا این خبرنامه را دریافت نمایید، سپاسگزاریم. و خطاب به کلّـیه دوستان بهائی که این خبرنامه را می‌خوانند بگوییم که در کمال افتخار از شما حمایت می‌کنیم، شما خانوادهء ما هستید. و خطاب به کلّیه دوستان مسلمانی که این خبرنامه را می‌خوانند بگوییم، ما در مبارزه برای حفظ حقوق انسانی بهائیان، کار درست را انجام می‌دهیم. لطفاً ادامه دهید.

شبکهء اسلامی برای حقوق بهائیان

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com