کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام امروز دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰، زندانی سیاسی آتنا دائمی که از اسفند سال ۹۹ در تبعید در زندان لاکان رشت بسر می برد، امروز بصورت زودهنگام از این زندان آزاد شد.

زندانی سیاسی آتنا دائمی در سال ۹۳ به اتهام «تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، توهین به خامنه‌ای، توهین به خمینی و اختفای ادله جرم» به ۱۴ سال زندان محکوم شد. وی پس از ۱۶ ماه بازداشت در بهمن سال ۹۴ به قید وثیقه آزاد شد.

آتنا دائمی از آذرماه ۹۵ در زندان اوین محبوس بوده و سه شنبه ۲۶ اسفندماه۹۹، در آستانه سال نو بصورت ناگهانی از زندان اوین به زندان لاکان رشت تبعید شد.

در این مدت با فشارها و شکنجه های مستمر از طرف عوامل این زندان مواجه بوده و خانواده او نیز به همین دلیل تحت فشار مضاعف قرار داشتند.

در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران بر اساس حکم قضات قمی‌زاده و حوزوان، حکم این زندانی سیاسی به ۷ سال تقلیل یافت. وی در تیر ماه ۹۹ در حالی که در زندان محبوس بود در یک پرونده سازی جدید به ۲ سال زندان، اضافه بر حکم قبلی و ۷۴ ضربه شلاق به اتهام «تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم زندان» محکوم شد.

آتنا دائمی در پرونده‌ای که اخیرا در زندان لاکان رشت برای وی گشوده شد، به «نشر اکاذیب از طریق سامانه‌های رایانه‌ای» متهم شده بود و اخیرا با صدور قرار منع تعقیب از این اتهام تبرئه شد.

کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام ضمن تبریک به خانواده دائمی بخصوص آقای حسین دائمی که در این دوران با تحمل زنج و سختی زیاد، تلاش بسیاری برای آزادی این زندانی سیاسی کرد، آرزوی آزادی برای تمامی زندانیان سیاسی را دارد.

تردیدی نیست آنچه باعث آزادی این زندانی سیاسی از زندان شده است تلاش خانواده، مقاومت خود زندانی و همصدایی مردم بوده است.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecutio

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)