ادامه اعتصاب کارگران معدن در معادن پرورده زغالسنگ طبس در اعتراض به حقوق‌های پایین

کارگران معدن در معادن پرورده زغالسنگ طبس برای افزایش حقوق در اعتصاب به‌سر می‌برند. کارگران در سخت‌ترین وضعیت معیشتی و زیستی با فقر و گرسنگی دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند. بی‌توجهی حکومت به خواسته کارگران و اقشار کم‌درآمد جامعه بر دامنه اعتراضات افزوده است. اعتصاب کارگران در صنایع نفت و پتروشیمی و سایر بخش‌های تولید و صنعت دوباره سر باز می‌کند. بیش از ۸۰ درصد مردم در زیر خط فقر به‌سر می‌برند. صبر و تحمل گرسنگی کارگران رو به پایان است.

کارگران معدن شاغل در معادن پرورده زغالسنگ طبس در ادامه اعتصاب با حرکت به سوی محل انتظامات این معادن، از ورود و خروج به سایت جلوگیری می‌کنند.

آنها طی اعتصاب ۲ روزه در محل کار خود از ورود به تونل خودداری کردند. تاکنون مسئولین این معدن هیچ پاسخی به خواسته کارگران نداده‌اند.

به گفته کارگران معدن، روز چهارشنبه، اسماعیل زمانی، معاون بهره‌برداری طی اظهاراتی حقوق کارگران را ۸ میلیون تومان اعلام کرده بود. اما کارگران با انتشار فیش‌های حقوقی اظهارات وی را رد کردند و گفتند صحبت‌های وی دروغ محض است.

کارگران معترض خواستار برکناری مدیرعامل رمضانعلی کریتی‌ثانی شدند. آنها وی را مسئول پایین بودن حقوق‌ها می‌دانند.

این معادن در منطقه پیکوه و دیهوک فعالیت می‌کنند.

بزرگترین معادن ذغالسنگ کشور در بخش دیهوک شهرستان طبس وجود دارد. معادن زغالسنگ پروده طبس شماره ۱و۲و۳، شرکت‌های نگین، معدنجو، تخت زیتون با حدود ۲۲۰۰ نفر نیروی کار در این منطقه در حال فعالیت هستند.از پیکوه تا معادن زغالسنگ ۴۶ کیلومتر فاصله است.

از پیکوه تا معادن زغالسنگ ۴۶ کیلومتر فاصله است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)