کارگران، زحمتکشان، مردم شریف ایران!

همان‌گونه که می‌دانید اخیرا در سنندج احکامی ضد انسانی بر علیه فعالین کارگری و اعضای کمیته‌ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری صادر شد، تا بار دیگر بدین وسیله بخشی از سیاست‌های ضد کارگری سرمایه و عوامل آن بر همگان آشکار گردد. احکام صادره بر علیه کسانی صادر گردید که سالهاست با حضور مسئولانه و دلسوزانه‌ی خود در تمامی عرصه‌های زندگی فلاکت بار مردم محروم سعی در کاستن از بار سنگین مشکلات آنان داشته، و همواره با دفاع از منافع رنجبران و محرومان سعی در گشایش گره کور از زندگی آنان داشته‌اند. این عزیزان با نشان دادن افق‌های روشن‌تر و ترسیم زندگی شایسته و انسانی و در خور شأن انسان امروز، و تبلیغ و ترویج خواست‌ها و مطالبات طبقه‌ی کارگر، بینش و آگاهی طبقاتی کارگران را در رسیدن به زندگی بهتر ارتقاء بخشیده، و راه را برای رسیدن به دنیایی عاری از هر گونه نابرابری هموار نموده‌اند.

شایان ذکر است این عزیزان در سایه‌ی تمامی اقدامات و فعالیت‌های انسان محور خود به چهره‌هایی محبوب و قابل اتکاء در میان کارگران تبدیل گشته، و از مشروعیت قابل توجهی نیز برخوردار می‌باشند؛ به گونه‌ای که غیاب آنان در روند زندگی اجتماعی کارگران، به مثابه عارضه‌ای غیر قابل انکار بوده، و جامعه‌ی کارگری را متحمل خسارت‌های جبران‌ناپذیری می‌نماید.

لذا ما کارگران به منظور حمایت همه جانبه از مبارزات کارگری و جنبش پیشرو آن، تعرض و تهاجم گسترده‌ی سازمان‌های امنیتی و قضایی ایران به صفوف کارگران پیشرو و فعالین کارگری و اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری، و نقض صریح حقوق آنان در صدور احکام ضد کارگری بر علیه آنان را محکوم نموده، و خواهان لغو احکام صادره بر علیه فعالین این عرصه و دیگر عرص‌های اجتماعی می‌باشیم.


جمعی از کارگران و دوستداران جنبش کارگری روستاهای حسن آباد- کیلانه و مربزان سنندج

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com