امروز پنجم دیماه مردم دارخوین در همراهی با خانواده های همکاران جانباخته ما در جریان تصادف مهیب در جاده مرگبار اهواز-خرمشهر و برای گرامیداشت یاد این عزیزان تجمع بزرگی برپا کردند و صدای اعتراض خود را به نا امنی جاده اهواز-خرمشهر که به قتلگاهی برای مردم خوزستان تبدیل شده بلند کردند. برای مقابله با این تجمع نیروی انتظامی به محل اعزام شده بود.

در تصادف مهیب روز چهارم دیماه خودرونی حامل همکاران ما در یکی از شرکت های شاغل در میدان نفتی در جاده قدیم اهواز-خرمشهر ده کارگر جانباختند و ١۵ نفر زخمی شدند. اسامی عزیزان جانباخته در این اتفاق ناگوار عبارتند از: مالک بالدى،عماد بالدى،جنگى بالدى، محمد بالدى،حاتم بغلانی ،سعید بالدى، فاخر بالدى، حلیم بالدی ،عبدالرضا بالدى،نزار بالدی. یاد این عزیزان گرامی باد.

یک موضوع اعتراض ما کارگران نفت همواره اعتراض به جاده های نا امن و اختصاص خودروی های اسقاطی به ایاب و ذهابمان است.

https://t.me/shoranaft
@Shoratamas

در همین رابطه:

یزله‌خوانی/ یکشنبه ۵دی ۱۴۰۰.

چه کسی جلودار خوزستان است؟؟ اینجا نه سرزمین سوگواری، که سرزمین مبارزه است.

تشییع کارگران کشته شده تصادف دیروز جاده خرمشهر اهواز – شهر “دارخوین”

کارگران عرب‌ خوزستان در مراسم باشکوه امروز صبح با زبان یزله و اسلحه، خط و نشان می‌کشند و خواب را بر آنان که باید آشفته کرده اند.

در اکثر ویدئوها صدای گلوله شنیده می‌شود و تصاویری از اسلحه‌های بالا برده شده دیده می‌شود. اینبار گلوله ها نه از تفگ‌های جلایافته مزدوران، که از اسلحه‌ی مردم شلیک می‌شود‌. آنچنان که یزله‌ها از حنجره‌ها ظلم را نشانه گرفته‌اند.

در یکی از ویدئو ها می‌بینیم که مردمان لر نیز به خلق ستم‌دیده عرب پیوسته اند.

در ویدئو دیگری، زمانی که ماشین‌های یگان ویژه برای ایجاد ترس و وحشت به میان مراسم زده‌اند، بلندگو فریاد می‌زند که این یک مراسم سوگواری نیست. این یک اجتماع اعتراضی است.

در تصادف روز گذشته، ۱۰ نفر کشته شدند که ۹ نفر کارگر و در مینی بوس محل کار بودند.

@sarkhatism

— #کارگران_پیمانکاری
#کارگران_پروژه‌ای
#کارگران_غیررسمی_نفت

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)