در پی تبعید غیرقانونی فعالین آذربایجانی اعتصاب غذا کننده از زندان تبریز به زندان رجایی‌شهر کرج و وخامت حال آنان، شاهرخ زمانی، خالد حردانی و صالح کهندل در اقدامی حمایتی از دیروز ششم مرداد ماه دست به یک اعتصاب غذای ۳ روزه زده‌اند. به گزارش کمیته حمایت از شاهرخ زمانی این سه زندانی سیاسی ضمن محکومیت شدید احکام ظالمانه‌ی۹ سال حبس که از طرف دادگاه انقلاب تبریز برای هر یک از این ۵ فعال سیاسی آذربایجانی صادر شده است، حمایت خود را از خواست آنان که برگزاری یک دادگاه عادلانه است، اعلام داشته‌اند.

شایان یادآوری است، لطیف حسنی، آیت مهر علی‌بیگلو، شهرام رادمهر، محمود فضلی و بهبود قلی‌زاده، ۵ عضو شورای مرکزی تشکیلات یئنی‌گاموح هستند که زمستان سال گذشته برای چندمین بار بازداشت شده و متعاقبا از سوی شعبه‌ی سوم دادگاه انقلاب تبریز به ریاست باقرپور هر یک به تحمل ۹ سال حبس تعزیری محکوم شدند. حکمی که در شعبه‌ی ۶ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی به ریاست ایمانی نیز عینا تایید شد.

این فعالین سیاسی از روز ۲۲ تیر ماه و در اعتراض به این حکم ناعادلانه در اعتصاب غذای نامحدود به سر می‌برند و از روز ۲ مرداد ماه به زندان رجایی‌شهر کرج تبعید شده‌اند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com