مسعود فیاضی کیست؟

ابراهیم رئیسی در راستای تکمیل کابینه‌ی خود مسعود فیاضی را به عنوان وزیر پیشنهادی برای آموزش و پرورش معرفی کرده است مسعود فیاضی کیست؟

مسعود فیاضی متولد سال ۱۳۵۴ در تهران و دارای مدرک لیسانس عمران از دانشکده فنی دانشگاه تهران اخذشده در سال ۱۳۷۳ و دکترای «فقه و اصول تحلیلی و اجتهادی» از «کمیسیون نخبگان» البته بدون مدرک از وزارت علوم است.

در کارنامه مسعود فیاضی استادیاری گروه منطق، فهم و دین پژوهشکده حکمت و دین‌پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی از ارگان‌‌های دست‌ساز حکومت ولایت فقیه نیز دیده می‌شود.

مسعود فیاضی برادر داماد پاسدار علیرضا زاکانی

مسعود فیاضی برادر داماد پاسدار علیرضا زاکانی؛ شهردار فعلی تهران است که پیشتر نیز معاون فرهنگی و اجتماعی زاکانی در مرکز پژوهش‌های مجلس حکومت بوده است.

معرفی مسعود فیاضی بار دیگر نشاندهنده تقسیم قدرت بین باند‌های درون جناح خامنه‌ای است و بعد از آن صورت می‌گیرد که ماجرای انتصاب حسین حیدری؛ دیگر داماد زاکانی به عنوان مشاور شهردار تهران خبرساز شد و در ادامه و در پی اعتراضات، زاکانی مجبور شد که حکم انتصاب دامادش را لغو کند.

انتصاب مسعود فیاضی نمود دیگری از باندسالاری در حکومت ولایت فقیه

حال ابراهیم رئیسی، مسعود فیاضی برادر داماد دیگر زاکانی را که از مهره‌های سرسپرده به خامنه‌ای و دست‌پرورده حکومت ولایت فقیه می‌باشد به عنوان کاندید وزیر آموزش و پرورش به مجلس حکومت معرفی کرده است.

مسعود فیاضی از مدرسین حوزه علمیه قم می‌‌باشد و پیش از این، بدون آنکه در لباس آخوندی ظاهر شود مطامع ایدئولوژیک ولایت فقیه را چه در حوزه علمیه قم و چه در سطوح مختلف در آموزش و پرورش حکومت به پیش برده است.

مسعود فیاضی پس از اخذ مدرک کارشناسی خود، ۷ سال را به عنوان معلم و مدیر «امور پرورشی و فرهنگی»؛ به پیشبرد سیاست‌های ولایت فقیه در آموزش و پرورش تهران گذرانده است.

مسعود فیاضی همزمان با سال دوم دانشگاه تحصیل در حوزه را نیز آغاز کرده و به مدت ۹ سال دوره سطح و مدت ۱۵ سال دوره خارج را طی کرده است.

به عبارتی می‌‌توان گفت مسعود فیاضی آخوندی کت و شلواری است که اکنون آخوند رئیسی وی را به سمت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش ایران؛ بزرگترین دستگاه اجرایی کشور معرفی کرده است.

برخی سوابق اجرایی و فعالیت‌‌های مسعود فیاضی

از سوابق اجرایی مسعود فیاضی که عمدتا در راستای پیشبرد مطامع سیاسی و ایدئولوژیک حکومت ولایت فقیه در آموزش و پرورش و حوزه علمیه بوده است، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدیر امور «پرورشی و فرهنگی» مجتمع آموزش تهران به مدت ۳ سال

مدیر کل انتشارات و فناوری آموزشی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی

تشکیل و اداره شورای راهبری فضای مجازی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی

عضو هیئت مدیر شرکت افست؛ شرکت چاپ و توزیع کتاب‌های درسی آموزش و پرورش که در سال‌‌های اخیر برخی دستکاری‌ها در کتاب‌‌های درسی اعتراضات افکار عمومی و کاربران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخته است.

رئیس کارگروه «گفتمان انقلاب اسلامی» آموزش و پرورش استان تهران

دخیل بودن در امر مطالعات در مورد طراحی رتبه‌بندی معلمان کشور که اعتراضات بسیاری را در بین فرهنگیان کشور برانگیخته است

همچنین دخیل بودن در امر تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس و آموزش‌یاران نهضت سوادآموزی که این نیز مشکلات فراوانی را ایجاد کرده و اعتراضات معلمان حق‌التدریس و آموزش‌یاران در سال‌های اخیر همواره خبرساز بوده است

معاون پژوهشی مرکز راهبردی بسیج

مدرس حوزه علمیه قم و مدرس دانشگاه باقرالعلوم

مدیر مسئول مجله رشد که در آن نیز مسعود فیاضی به گفته برخی همکاران سابقش سانسور بی‌سابقه‌ای را بر این موجله اعمال داشته است

مسعود فیاضی به عنوان یکی از طراحان اصلی «طرح صیانت»؛ یعنی طرح محدودسازی فضای مجازی است که بسیار بحت‌برانگیز بوده و به دنبال سانسور کامل را در فضای مجازی می‌باشد. [طرح صیانت و بن‌بست‌های خامنه‌ای]

با این سوابق اکنون مسعود فیاضی می‌رود تا سکان آموزش و پرورش ایران را در دست بگیرد!

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)