فعالان در تبعید:دکتر شاهین دادخواه مشاور پیشین حسن روحانی در شورای عالی امنیت ملی و عضو تیم مذاکره کننده در مذاکرات سه جانبه ایران – آمریکا – افغانستان و همینطور مذاکرات ایران – آمریکا – عراق و مشاور تیم مذاکره کننده هسته ای سابق ؛که در دی ماه ۱۳۸۹ به اتهام جاسوسی بازداشت شده است ؛ طی مقاله ای از زندان اوین در خصوص انتخابات اخیر و سرکوب سالهای اخیر مشاوران حسن روحانی , رئیس جمهور جدید ایران می نویسد.

متن ششمین مقاله دکتر شاهین دادخواه از زندان اوین که در اختیار ” کمپین صلح فعالان در تبعید ” قرار گرفته ؛ به شرح زیر است :

باند “ع ” ؛ باندی آشناست برای آنهایی که با باندهای مخوف اطلاعاتی –امنیتی نیمه پنهان در ایران آشنا هستند.

باندی که در فیلم دوم تبلیغاتی سعید جلیلی ناگزیر خود را آفتابی کرده وبه صراحت اعلام کرد جلیلی نامزد این باند ونزدیک ترین به نامزد به رهبر انقلاب است والبته جواب خود را هم از ملت گرفت.

باند یا همان قرارگاه “ع” چند سال پیش و توسط افراطیونی که با احمدی نزاداختلاف پیدا کردند تشکیل شد. اقرار شیخ حیدر مصلحی به همکاری نزدیک سعید جلیلی با وزارت اطلاعات و حمایت این وزارت خانه از نامزدی وی پیش از ایام انتخابات گاف بزرگی بود که اثبات کرد این باند مخوف تا چه حد در داخل وزارت اطلاعات نفوذ کرده است.

ضمن اینکه سازمان اطلاعات سپاه را هم در اختیار دارد. این تیم که پیش از انتخابات ، احمدی نژاد وقالیباف را مانعی برای ریاست جمهوری سعید جلیلی می دید اقدامات لازم را در این مورد انجام داد که رد صلاحیت مشایی وارسال پیامک های تخریبی علیه قالیباف از اجمله انها بود. اما انچه آنها پیش بینی نکرده بودند پیروزی غیر منتظره حسن روحانی بود که تمام محاسبات انها را ا به هم زد.

آنها از دوسال پیش با انواع ترفندها ی اطلاعاتی برای حسن روحانی وهمکاران وی پرونده سازی کرده و آنها و مرکز تحقیقات استرانزیک را به جاسوسی وارتباط با خارجی ها متهم کرده بودندو یقین داشتند که حسن روحانی رد صلاحیت خواهد شد.

اما ورود هاشمی بازی انها را بهم زد .با رد صلاحیت هاشمی و موج منفی ناشی از ان شورای نگهبان چاره ای جز تایید حسن روحانی نداشت تا از اقدامات مساله سازهاشمی جلوگیری کند.

وقتی روحانی در اولین فیلم تبلیغاتی خود از وجود یک گروه جنگ طلب در کشور سخن گفت باند حامی سعید جلیلی قافیه را باخت و آن شد که نباید می شد.

این باند از دو سال پیش با گذاشتن انواع تله ها برای همکاران خسن روحانی سعی در پرونده سازی برای وی داشته است. همراهی یکی از معاونان وزارت یعنی وزارت ضد اطلاعات نیز تسهیل کننده این امر بوده است..

در این راستا سه سال پیش از یکی از همکاران روحانی که در خارج کشور ماموریت داشت خواسته می شود با یک وزیر از کشورهای مورد دار ملاقات کند و بعدها همین ملاقات بهانه دستگیری وی میشود. تحت تعقیب قراردادن وی و پس گرفتن گزارشی راهبردی مرکز تحقیقات استراتژیک از وی بهانه دستگیری یکی دیگر از همکاران حسن روحانی بود. نفر سوم به بهانه ارسال یک نامه انگلیسی دستگیر میشود وسپس معلوم میشود همکاران آقای “ر” در معاونت ضد جاسوسی قادر به خواندن این نامه نبوده اند وهمین نامه بهانه ای برای پرونده سازی می شود.

بنا بر اخبار موثق بازپرس پرونده وی ودو نفر از همکاران دادستان تهران به مسولین وزارت اطلاعات اعلام میکنند پرونده نفر سوم فاقد سند ومدرک بوده ونمی تون برای آن قرارمجرمیت صادر کرد .

حتی کارشناسان پرونده نیز اعلام میکنند حکم وی ۶ سال تعلیقی است. اما در پی خبردار شدن از این کار و نیز اتمام حبس یکی از همکاران روحانی باند مزبور به سرعت وارد عمل شده پرونده این دونفر را از کارشناسان وزارت اطلاعات گرفته تصمیم گیری در مورد ان را در اختیار میگیرند ومانع هر گونه اعطای مرخصی به انها میشوند.

اختلاف در این مورد بین وزارت اطلاعات خلع ید شده از پرونده و باند “ع” به قدری بالا گرفته که هیچ یک از کارشناسان پرونده های همکاران حسن روحانی اجازه گفتگو با انها و اظهار نظر در مورد پرونده های انها را ندارند.

حتی یکی از مقامات ارشد وزارت اطلاعات پیغام فرستاده که پرونده از دست ما خارج شده و متاسفیم که نمی توانیم کاری برایتان انجام دهیم .باند مزبور حتی مقامات قوه قضاییه را هم تهدید کرده است که حق دخالت در پرونده های همکاران حسن روحانی را ندارند.

انها پیش از انتخابات پرونده قضایی دیگری را برای سید حسن موسویان بازکرده اند تا به محض ورود به ایران وی را دستگیر کنند.اکنون می توان فهمید مردم به چه گروهها و باندهای مخوفی رای منفی داده اند.اما این باند انتقام گیری از حسن روحانی را فراموش نخواهند کرد.

کما اینکه هم اکنون مانع اعطای مرخصی و آزادی مشروط به همکاران وی می شود.اختلافات شخصی برخی ازاعضای برجسته این باند نظیر م.ت. و ح.ت باآاقای هاشمی و روحانی نیز مزید بر علت است.

فرزند یکی از این افراد خود پرونده ای دارد که باند مزبورمانع از رسیدگی قوه قضاییه با آن میشود.

سعید جلیلی بهانه ای بود برای اینکه این باند دست به تصفیه های خونین وکشاندن به سمت جنگ شود وبرادر ساده اندیش وی که بقول نویسنده انقلابی رضا امیرخانی یک سیاست مدار درجه دو است در سر سودای خامی داشت که محقق نشد.
دکتر شاهین دادخواه
مشاور سابق شورای عالی امنیت ملی
عضو تیم مذاکره کنده هسته ای دکترحسن روحانی

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com