آخرین اخبار دریافتی از ستاد پیگیری برنامه برودپیک ، حکایت از تماس آیدین بزرگی در ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه ی شنبه ۲۹ تیر دارد.

 به گزارش کوه نیوز ساعت ۱۹:۳۰ آیدین بزرگی تماس گرفت و تقاضای کمک کرد. وی تغییر محل داده و ارتفاع را ۳۵۰۰ متر اعلام کرده که بدون شک ارتفاع اعلام شده از سوی او اشتباه است اماسایر مشخصات اعلام شده با عکس ها و نقشه های منطقه مطابقت دارد.

به نظر میرسد همان مسیر را که اشتباه پایین رفته بودند و دوباره بالا برگشته اند این بار آیدین به تنهایی دارد پایین میرود و به بالای سر یک دیواره مهیب رسیده است.

این خبر اگر چه زنده بودن آیدین بزرگی را ثابت کرد اما شایعات قبلی مبنی بر مرگ دو همراه او پویا کیوان و مجتبی جراحی را هم تقویت بخشید چرا که گزارش منتشر شده  بر تنها بودن آیدین بزرگی تاکید دارد.

 بر اساس اعلام ستاد پیگیری برنامه برودپیک اقداماتی به شرح زیر در دست اجراست:
  • سعی میشود از طریق موبایل آیدین مشخصات جغرافیایی جی پی اس به وسیله  مقامات دولتی پیدا شود.
  • هلی کوپتری که بتواند کوه نوردان را از بیس کمپ کی دو به بیس کمپ برود پیک حمل کند آماده پرواز است.
  •  رامین در حال مذاکره با کوه نوردان حاضر در منطقه است که هر کسی که کمک کند کلیه هزینه های آن به انضمام پاداش قابل توجه پرداخت خواهد شد.

سه کوهنورد جوان ایرانی پس از موفقیت در صعود به قله ی ۸۰۴۷ متری برودپیک در رشته کوه قره قروم ( هیمالیای پاکستان) در هنگام بازگشت و به دلیل دید کم از مسیر منحرف شده و اینک در شرایط بسیار دشوار به سر می برند.(گزارش این رویداد)

تاکنون تلاش برای رسیدن به محل کوهنوردان ایرانی و نجات آنها بی نتیجه مانده و پس از وقفه ی طولانی  در تماس و ناامیدی حاکم شده، تماس جدید آیدین بزرگی به وسیله ی تلفن ماهواره ای و نیز هوای نسبتا ثابت و خوب در منطقه امید نجات انها را افزایش داد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com