بتازگی شهرداری تهران اقدام به قطع شبانه درختان کهنسال خیابان ولی عصر تهران کرده، که بعضی از آن‌ها حدود ۷۰ سال قدمت دارند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، درختان چنار خیابان ولیعصر از قدیمی‌ترین درختان کاشته شده در تهران هستند که در حدود ۷۰ سال قدمت دارند.

این درختان در طرح اولیه به صورت دو ردیفی و زیگزاک و به فاصله ۱/ ۵ متر از یکدیگر در داخل نهر آب کاشته شده‌اند که امروز پوشش درختی این خیابان بعنوان شاخص زیبایی طبیعی شهر تهران شناخته می‌شود.

شهرداری تهران در اقدامی عجیب شروع به قطع شبانه درختان چنار خیابان ولی عصر کرده است که این موضوع باعث حیرت و ناراحتی رهگزارن شده است.

یک منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود در مورد درختان خیابان ولی عصر به گزارشگر هرانا گفت: “قطع درختان خیابان با دو هدف صورت می‌گیرد. یا به خواست ارگانهایی که درختان را مزاحم واحد تجاری یا مسکونی خود می‌دانند و یا به خواست نیروهای امنیتی که می‌خواهند درختان مانع دوربینهای کنترلی سطح شهر تهران نشوند.”

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com