شرکت گوگل، آپدیت جدیدی برای مرورگر کروم منتشر کرده و در آن حفره روز صفری که تحت حملات فراگیر هکرها قرار داشت را برطرف ساخت.

این آسیب‌پذیری که با کد CVE-2021-37973 شناسایی می‌شود، یک آسیب‌پذیری در پورتال API مرورگر می‌باشد. این پورتال یک سیستم مسیر یابی صفحات وب است که وظیفه آن نمایش یک صفحه به عنوان جز داخلی یک صفحه دیگر است. در واقع این پرتال به مرورگر کمک می‌کند تا وضعیت یک صفحه را به یک وضعیت جدید (شامل اطلاعات صفحه جدید) تغییر دهد.

این آسیب‌پذیری توسط تیم تجزیه و تحلیل تهدیدات گوگل شناسایی شده است. با توجه به اینکه حفره امنیتی فوق تحت حملات شدید هکرها قرار دارد، هنوز جزئیات کاملی از ا آن منتشر نشده تا همه کاربران بتوانند مرورگرهای خود را بروزرسانی کنند.

این بسته امنیتی یک روز پس از انتشار بروزرسانی شرکت اپل برای رفع آسیب‌پذیریهایی که در نسخه‌های قدیمی سیستم عامل iOS و مک وجود داشت منتشر شد. همچنین گوگل توانست با انتشار این بسته، از آغاز سال ۲۰۲۱، در مجموع ۱۲ حفره امنیتی روز صفر را در مرورگر کروم اصلاح کند.

به تمام کاربران مرورگر کروم توصیه می‌کنیم از بروز بودن نرم‌افزار خود در سیستم عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس اطمینان یابند. آخرین نسخه این مرورگر ۹۴.۰.۴۶۰۶.۶۱ می‌باشد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)