یوسف رحمانی پور زندانی سیاسی کُرد با پایان ۵ سال مدت زمان محکومیت خود، از زندان ارومیه آزاد شد.


 


بر اساس اخبار رسیده به آژانس خبری موکریان، یوسف رحمانی پور زندانی سیاسی کُرد اهل بوکان که در زندان ارومیه نگهداری می شد، دوشنبه ۱۷ تیرماه ۹۲ با پایان ۵ سال مدت زمان زندان خود، با تاخیری سه ماهه از زندان مرکزی ارومیه آزاد شد.


بر اساس همین گزارش، رحمانی پور ساعاتی پس از آزادی از زندان در تماس با خبرنگار موکریان، اظهار داشت: “پس از بازدید مقامات بلند پایه استان از زندان ارومیه و پرس و جو از وضعیت زندانیان، مسئولان مربوطه متوجه شدند که مدت زمان محکومیت اینجانب به پایان رسیده و نگهداری ام در زندان غیر قانونی است. لذا متعاقب آن بازدید مسئولان دستور آزادی من را صادر کردند و با سه ماه تاخیر آزاد شدم”.

  

یادآور می گردد، پیشتر خبرگزاری موکریان گزارش کرده بود که در پی پایان دوره ۵ ساله محکومیت یوسف رحمانی پور، مسئولان قضایی استان با تحویل نامه ای به ایشان از اعضای خانواده رحمانی پور خواسته اند تا با سپردن وثیقه ای سنگین متعهد شوند که یوسف رحمانی پور پس از آزادی از کشور خارج نمی شود.


گفتنی است، اتهام رحمانی پور عضویت در یکی از احزاب مخالف و اقدام علیه امنیت اعلام و به همین اتهام نیز محکوم شده بود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com