وزارت امور خارجه اکوادور اعلام کرد یک میکروفون جاسوسی در سفارتخانه اکوادور در لندن از سوی کارکنان سفارت کشف شده است.
به گزارش روزنامه هافینگتون پست – ریکاردو پاتینو وزیر امور خارجه اکوادور روز گذشته گفت میکروفون جاسوسی در سفارتخانه اکوادور در لندن کار گذاشته شده بود جائی که جولیان آسانژ موسس سایت افشاگر ویکی لیکس در حال زندگی است.

آسانژ موسس سایت افشاگری اسناد محرمانه ویکی لیکس به سفارتخانه اکوادور در لندن پناهنده شده است و از اینکه با بازگشت به سوئد از سوی دستگاه قضایی سوئد محاکمه شود و به آمریکا مسترد گردد وحشت دارد.

وزیر امور خارجه اکوادور می گوید عامل کار گذاشتن میکروفون مخفی در سفارتخانه اکوادور در لندن به زودی مشخص خواهد شد و کشوری که در این اقدام دست داشته باشد می بایست توضیح دهد.

وزارت امور خارجه اکوادور اعلام کرده که هنوز زود است کار گذاشته شدن میکروفون مخفی در سفارتخانه اکوادور را به حضور آسانژ ربط داد.

همین گزارش حاکی است – هنوز وزارت امور خارجه انگلیس در این باره توضیح سریعی نداده اما دفتر نخست وزیر انگلیس اعلام کرده است که نخست وزیر درباره موضوعات امنیتی اظهار نظر نمی کند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com