آخرین گزارشها حکایت از آن دارد که ادوارد اسنودن، پیمانکار سابق آژانس ملی اطلاعات آمریکا و برملا کننده اطلاعات سری این کشور، همچنان در بخش ترانزیت فرودگاه مسکو به سر می برد.

اطلاعاتی که از جاسوسی دولت آمریکا از دفتر اتحادیه اروپا در این کشور نیز پرده برداشته و باعث تیره شدن روابط این اتحادیه و آمریکا در چند روز اخیر شده است.

ادوارد اسنودن، باراک اوباما را به “فریب کاری” متهم کرده و گفته که رییس جمهور آمریکا در صدد اعمال “مجازات غیرقانونی تبعید” علیه اوست.

همزمان گزارشها، از درخواست پناهندگی آقای اسنودن از ۲۱ کشور جهان از جمله روسیه حکایت دارد.

ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، ماندن آقای اسنودن در این کشور را به عدم انجام فعالیتهایی که باعث ضربه زدن به منافع شریک آمریکاییش عنوان کرده، مشروط کرده است.

دولت نروژ هم درخواست پناهندگی آقای اسنودن از این کشور را تایید کرده است.

همزمان، وزرای امور خارجه آمریکا و روسیه در حاشیه اجلاس آسیا اقیانوسیه در برونئی دیدار کردند.

این دیدار بالاترین دیدار در سطح سیاسی بین دو کشور پس از عزیمت آقای اسنودن از هنگ کنگ به روسیه، در حدود ده روز بیش می باشد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com