مرگ یک زندانی حین کار اجباری در کمپ ترک اعتیاد وابسته به سپاه

یک زندانی که برای کار اجباری در کمپ ترک اعتیاد وابسته به سپاه به کار گرفته شده و مجبور به انجام نگهبانی شده بود، بدنبال تعقیب یک زندانی متواری، با یک خودرو تصادف کرده و جان باخت.

یک منبع مطلع به کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام گفت: «هفته پیش، یکی از معتادان از کمپ ترک اعتیاد سپاه واقع در جاده کاشان فرار کرد. یک زندانی دیگر به نام جواد ملکی که از طرف سپاه به اجبار برای نگهبانی و حفاظت از این معتادان به کار گرفته شده بود، پس از تعقیب و دنبال کردن این معتاد فراری، بدلیل تصادف با خودرو کشته شد.

نکته قابل توجه اینکه مرگ این زندانی در هیچ یک از رسانه های ایران اعلام نشده و در این حادثه هیچ یک از ارگانهای رسمی مسئولیت قتل این زندانی را نپذیرفته اند.

به گفته یک منبع مطلع، این کمپ ترک اعتیاد تحت نظر سپاه است و تعداد زیادی از زندانیان رأی باز، به جای مأموران سپاه، در این کمپ به کارهایی چون نگهبانی و سایر مشاغل بکار گرفته شده و به بیگاری کشیده می شوند.

لازم به ذکر است که تعداد زیادی از زندانیان تحت نظر سپاه و دادستانی در ارگانهای مختلف به کارهای سنگین گمارده شده و از آنها بیگاری کشیده می شود. قوه قضاییه این زندانیان را در اختیار ارگان ها قرار داده و جان و سلامت این زندانیان اهمیت و ارزشی ندارد.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)