سرهنگ بازنشسته حکمت الله داوودی رییس شورای شهر قزوین به دلیل تخلفات مالی گسترده و باندبازی روز یکشنبه ۲۴ اسفندماه ۹۹ از سوی اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شد.

 

خبر بازداشت و دستگیری حکمت الله داوودی ابتدا از سوی یکی از خبرنگاران استان قزوین توییت شد و برای او از هشتگ #حکمت_خدا استفاده کرد؛ اما پس از آن به سرعت از سوی شبکه‌های مجازی خبر دستگیری وی بازنشر شد.

 

چندی پیش زمین‌داران شهرک اندیشه مقابل دادگستری و استانداری قزوین تجمع اعتراضی برگزار کردند؛ گفته می‌شد که حکمت الله داوودی به دلیل دست داشتن در ایجاد مشکلات این اراضی و داشتن سابقه هیات مدیره تعاونی تحت نظارت دستگاه قضایی قرار گرفته است.

 

برخی از فعالان رسانه‌ ای در استان قزوین نیز معتقدند که وی به علت تلاش برای انتصاب اقوام و فامیل خود در دستگاه‌های اجرایی و رانت و زمین خواری زیر ذره‌بین دستگاه‌های نظارتی قرار داشت.

 

هنوز سخنگوی شورای شهر قزوین در خصوص این خبر اظهار نظر رسمی منتشر نکرده است؛ اما به گفته برخی اعضای این شورا در فضای مجازی، حکم انفصال او صادر شده و در مرحله اجرا قرار دارد.

 

داوودی قبلا در پلیس راهور مشغول به کار بود و هنگام انتخابات پنجمین دوره شورای شهر قزوین، از سوی اصلاح طلبان در لیست امید قرار گرفت و توانست پس از راهیابی به شورا با نظر مساعد دیگر اعضا به عنوان رییس شورای فعالیت کند.

 

نارضایتی باغداران سنتی قزوین از مدیریت ناصحیح وی و مخالفتش با ورود رسانه‌ها به صحن علنی شورا از دیگر حواشی حکمت الله داوودی در این سال‌های گذشته بود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)